Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-08-19 00:21:47 Aktualizacja dnia: 2019-05-06 15:50:13
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Dobre Słowa od Ojca JózefaDobre Słowa od Ojca Józefa - wpisy 2012.09.


2012.09.30.
WSŁAWIONY BĄDŹ, O PANIE MÓJ, WE WSZYSTKIM, CO STWORZYŁEŚ NAM! (św. Franciszek z Asyżu)
XXVI Niedziela Zwykła (30.09)
Słowo Boże: KTO NIE JEST PRZECIWKO NAM, TEN JEST Z NAMI /... oby Pan dał Swego Ducha./ Krzyk robotników i żniwiarzy (krzywdzonych) doszedł do Pana (Mk 9,38-48); Księga Liczb 11, 25-29; Jk 5, 1-6)
Bł. Jan Paweł II (Asyż, 27 października 1986):
"św. Franciszku, patronie budujących pokój i jedność, ucz nas wznosić się ponad różnice i podziały, aby dostrzegać i umacniać to, co nas już łączy".
*św. Franciszek: Niech bracia obdarzają dobrocią wszystkich spotkanych ludzi*
"Franciszek z Asyżu, prawdziwie żyjący miłością, wzniósł się ponad różnice, dzielące wyznania. To jego duch miłości rozpala nas dzisiaj i dokonuje cudów jednania" - Fryderyk Heiler

2012.09.29.
św. Franciszek: "O nieobecnym bracie mów tak, jakby był z tobą - z miłością".

 - święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała *UJRZYCIE ANIOŁÓW BOŻYCH(J1, 47-51)*Sw. Franciszek: "Świętego Michała należy szczególnie miłować, gdyż to on ochrania i doprowadza duszę do Boga" (na jego cześć pościł 40 dni).

2012.09.28.
 - św. Wacława, męczennika +929 (został zamordowany przez swojego brata i matkę!), patrona Czech *A WY ZA KOGO MNIE UWAŻACIE? (Łk 9, 18-22)* św. Franciszek: "Ty jesteś Dobro, najwyższe Dobro i jedyne Dobro!"

2012.09.27.
 - św. Wincentego a Paulo; to założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia (Szarytek) +166 *CHCIAŁ ZOBACZYĆ JEZUSA  (Łk 9, 7-9)* św. Wincenty: "Pragnę w każdym ubogim rozpoznać Chrystusa - by ofiarować Mu swą miłość. Oto moja dewiza".

***
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018