Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-06-26 17:41:05 Aktualizacja dnia: 2019-05-06 15:50:13
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Dobre Słowa od Ojca Józefa

Trafiliście Państwo na strone Duszki.pl. Jest to organizacja i strona całkowicie niezależna od Ojca Józefa - jedynie wspieramy Go w działalności publikując treść i ilustracje do Dobrych Słów (poniżej). U nas też można zostawić intencje - w odpowiednim dziale (patrz menu).


Dobre Słowa od Ojca Józefa - wpisy 2016.09.


2016.09.30
Św. Hieronima; doktora Kościoła (+420), patrona biblistów i tłumaczy (autora Biblii Wulgaty - przekładu Pisma Świętego z języka greckiego i hebrajskiego na łacinę)
*KTO WAS SŁUCHA-MNIE SŁUCHA.(Łk10,13-16)*
"Prawdziwa wiara jest zawsze wiernością i posłuszeństwem Bogu, mówiącemu Słowami Pisma Św. i ustami Jego sług-kapłanów". (św. Hieronim)

2016.09.29
Św. Michała Archanioła (Patrona Ukrainy), Gabriela i Rafała
*UJRZYCIE ANIOŁÓW BOŻYCH ZSTĘPUJĄCYCH NA SYNA CZŁOWIECZEGO.(J1,47-51)*
"Dzieci, Mój Syn patrzy na was. Módlcie się, abyście i wy ujrzeli Jego Oblicze. Mój Syn oczekuje od was miłości i modlitwy do Niego".(Medjugorie, 2.09'16)

"W Tobie, Święty Michale, Kościół ma swego Stróża i Patrona. Ty prowadzisz zbawionych do niebieskiej szczęśliwości. Błagaj Boga Pokoju, aby zniweczył władzę szatana, siewcy zamętu i nie dozwolił mu trzymać ludzi w niewoli ani szkodzić Kościołowi. Niech przez Ciebie Królowa Aniołów, Niewiasta obleczona w słońce, zetrze głowę szatana i osłania swoje ziemskie dzieci przed jego złowrogim wpływem". (modlitwa Kościoła katolickiego na Ukrainie, odmawiana w czasie Wielkiego Postu w 2014 r.)
Źródło: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/70017,zachowaj-nas-od-wojny.html
Obraz
Obraz
Obraz


2016.09.28
Św. Wacława, męczennika, patrona Czech (+929, Czechy)
*SYN CZŁOWIECZY NIE MA MIEJSCA, GDZIE BY MÓGŁ GŁOWĘ POŁOŻYĆ.(Łk9,57-62)*
"Dzieci, czy macie czyste i otwarte serca dla Mojego Syna? Daję wam Moją matczyną miłość i niosę błogosławieństwo Mojego Syna".(Medjugorie, 2.09'16)

2016.09.27
Św. Wincentego a Paulo; założyciela Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia, tzw. Szarytek;(+1660)
*JEZUS WYSŁAŁ PRZED SOBĄ SWYCH UCZNIÓW, JAKO POSŁAŃCÓW.(Łk9,51-56)*
"Bóg z upodobaniem patrzy na wszystko to, co czynimy ze szczerą miłością,a niechętnie przyjmuje dobre uczynki pełnione tylko dla szukania satysfakcji".(św. Wincenty a Paulo)

2016.09.26
Św. Kosmy i Damiana, patronów chorych.(IIIw., Syria)
*KTO JEST NAJMNIEJSZY WŚRÓD WAS, TEN JEST NAJWIĘKSZY.(Łk9,46-50)*
"Dzieci, pragnę was uczyć miłości do Mojego Syna, którą możecie okazać nawet przez najmniejszy, lecz piękny gest w Imię Mojego Syna; a więc, przez miłosierdzie i ofiarę uczynioną dla innych, przez cierpliwość i przyjęcie bólów".(Medjugorie, 2.09'16)

Na zdjęciu: Medjugorie. Mirjana, otrzymująca Orędzie Królowej Pokoju w drugim dniu każdego miesiąca.
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz


2016.09.25
XXVI Niedziela Zwykła

Święty Ojcze Pio, bądź moim przyjacielem! *Posyłaj mi swego Anioła Stróża-a ja ci chętnie pomogę./Kiedy Pan mnie powoła do Siebie, wtedy powiem tak: Panie, zostaję u bram nieba tak długo, aż zobaczę, że wchodzi ostatnia dusza, która prosiła mnie o pomoc.(Św.O.Pio)*Amen!:)

I czytanie: "Biada wam, beztroskim i zadufanym!"(Amosa 6,1 i 4-7)
Bogaty mężczyzna: Ojcze, potrzebuję twojej rady. Ja jestem dobrym człowiekiem, chętnie pomagam innym-a jednak mam smutek na duszy. O.Pio: Właśnie widzę, że jesteś dobry jak gnijąca wołowina. Dlaczego nie prosisz o spowiedź?
Psalm 146: "Chwal, duszo moja, Pana, stwórcę swego".
II czytanie: "Walcz w dobrych zawodach o wiarę, aby zdobyć życie wieczne-do którego jesteś powołany".(1Tym 6,11-16)*
"Życie jest nieustanną walką o duszę i o zbawienie. Trzymaj się mocno dłoni Jezusa i z radością Mu wyznawaj: JEZU, MÓJ PRZYJACIELU! - DZIĘKI TOBIE JESTEM BEZPIECZNY I BARDZO SZCZĘŚLIWY! (Św. o. Pio)
Ładowanie odtwarzacza... Loading the player ...
Ewangelia: *ŻYŁ CZŁOWIEK BOGATY...A U BRAM JEGO PAŁACU LEŻAŁ ŻEBRAK
ŁAZARZ...(Łk16,19-31)*
"Tylko miłość i dobre uczynki liczą się w oczach Boga-teraz i w wieczności. Powtarzajmy sobie często: BÓG MNIE WIDZI I MOJE UCZYNKI".(Św. O. Pio)

W czasie rekreacji (pogodne spotkania braci), młody kapucyn zapytał o. Pio: "Ojcze, czy w ojca wieku można mieć jeszcze pokusy?" A o. Pio na to: "To oczywiste. Podobno ustają dopiero 5 minut po śmierci".*P.S. Zachęcam do nabycia filmu: "Bóg nie umarł". Jest dodatkiem (gratis) do tygodnika "Gość Niedzielny".
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz


2016.09.24
*WSZYSCY BYLI PEŁNI PODZIWU DLA CZYNÓW JEZUSA. (Łk9,43-45)*
"Zdumiewa mnie ogrom bogactwa Miłości Pana Jezusa w każdej Mszy Św.! Zdumiewa mnie
prostota i doskonałość Jego Obecności, Jego Ofiary i udzielania się w Komunii Św.!" (Św. O. Pio)

2016.09.23
*Św. O. Pio(1887-1968 )
*A WY, ZA KOGO MNIE UWAŻACIE?(Łk9,18-22)*
"Jezu, Miłości moja, bardzo Cię kocham! Jesteś moją radością i uwielbieniem, moją siłą i obrońcą, moją rozkoszną myślą i oddechem... moją modlitwą". (Św. O. Pio)

2016.09.22
*STARAŁ SIĘ ZOBACZYĆ JEZUSA. (Łk9,7-9)*
"Pełni ufności w Miłosierdzie Boże, biegnijmy do Trybunału Pokuty, gdzie z ojcowskim zatroskaniem wspaniałomyślny Bóg nas oczekuje". (Św. O. Pio)
Obraz
Obraz
Obraz


2016.09.21
*Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
*CHCĘ BARDZIEJ MIŁOSIERDZIA NIŻ OFIARY. (Mt9,9-13)*
"Jestem pełen podziwu dla ojcowskiego Miłosierdzia Boga! Ponad wszystko pragnę żyć i umierać dla ratowania dusz ludzkich, i z ufnością oddawać je Miłosierdziu Boga". (Św. O. Pio)

2016.09.20
Św. Męczenników z Korei, Andrzeja i Towarzyszy-ok.10 tys. (XVIw.)
*MOJĄ MATKĄ I BRAĆMI SĄ CI, KTÓRZY SŁUCHAJĄ SŁOWA BOŻEGO I WYPEŁNIAJĄ JE. (Łk8,19-21)*
"Nie oddalaj się od ołtarza bez łez współczucia dla Pana Jezusa, ukrzyżowanego dla ciebie. Nie wychodź z kościoła bez zapamiętania Słów, które Jezus ci zadał, i bez obietnicy ich wypełniania". (Św. O. Pio)

2016.09.19
*UWAŻAJCIE JAK SŁUCHACIE (Słowa Bożego); BO KTO MA, TEMU BĘDZIE DODANE... (Łk8,16-18 )*
"O, jakżesz jesteśmy szczęśliwi, gdy słuchamy Świętych Słów Pana Jezusa! O, jakżesz jesteśmy szczęśliwi, gdy posłuszni Jego Słowom, czynimy to, co jest Jego Wolą-gdyż wtedy radujemy Jego Serce". (Św. O. Pio)

O. Pio pyta ministranta: Kim chciałbyś zostać?-Bratem zakonnym. O.Pio: Dlaczego? -Je się, pije się, i nic się nie robi. Ojciec Pio wybucha śmiechem i oznajmia chłopcu: Masz powołanie, masz powołanie!:)
Obraz
Obraz
Obraz2016.09.18
XXV Niedziela Zwykła
Dzień Środków Społecznego Przekazu

Pokój i Dobro!* Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i uwielbiam Boga w Waszych sercach. O, jakże szczęśliwi jesteśmy, gdy możemy-za Św. Franciszkiem-szczerze wyznać: Bóg mój i wszystko moje!

I czytanie: "Słuchajcie wy, którzy gnębicie ubogiego: nie zapomnę nigdy wszystkich waszych uczynków".(Am 8,4-7)*
"O, jakże są szczęśliwi prawdziwie ubodzy-naśladujący Jezusa i Jego ubogą Matkę! O, jakże nieszczęśliwi są ci, którzy pogardzają ubogimi i nie dostrzegają w nich Chrystusa!"(Św. O. Pio)
Psalm 113: "Pana pochwalcie, on dźwiga biednego".
II czytanie: "Bóg pragnie, aby wszyscy ludzie byli zbawieni".(1Tym.2,1-8 )*
"Gdy się modlisz, mówiąc: "Ojcze nasz...", zawsze polecaj wszystkie Jego dzieci, gdyż On
wszystkich jednakowo miłuje i wszystkich oczekuje w Swym Domu".(Św. O. Pio)
Ewangelia: *NIE MOŻECIE SŁUŻYĆ BOGU I MAMONIE!(Łk16,1-13)*
"Służy się Bogu wtedy, gdy się służy według Jego upodobania; inaczej służysz swej pysze i ranisz Boże Serce miłością własną".(Św. O. Pio)
Ładowanie odtwarzacza... Loading the player ...
"W oczach małych dzieci widać niebo; jeśli chcesz zachwycić się Bogiem-patrz oczami dziecka".(Św. o. Pio)*
Odnówmy pragnienie: Żyć miłością, jak Św. O. Pio!* Pamiętający o Was, w modlitwie i w błogosławieństwie kapłańskim, brat Józef
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz


2016.09.17
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego; biskupa(+1895, Kraków)
*ZIARNO W ŻYZNEJ ZIEMI OZNACZA TYCH, KTÓRZY PRZYJMUJĄC SŁOWA SERCEM SZLACHETNYM I DOBRYM, WYDAJĄ OWOC DZIĘKI WYTRWAŁOŚCI.(Łk8,4-15)*
"Błogosławię Boga i czas mojej zsyłki (do Rosji), gdyż potrzeba było kapłana i Bożego Słowa tym, którzy mieli być tego pozbawieni".(Św. Zygmunt Szczęsny Feliński)

2016.09.16
Św. Korneliusza i Cypriana(IIIw.)
*JEZUS GŁOSIŁ EWANGELIĘ O KRÓLESTWIE BOŻYM.(Łk8,1-3)*
"Jedynie wtedy, kiedy my żyjemy Wolą Bożą, Bóg w przedziwny sposób posługuje się nami-budująć Swe Królestwo Miłości".(Św. Matka Teresa z Kalkuty)

2016.09.15
Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
*MARYJO, TWOJĄ DUSZĘ MIECZ PRZENIKNIE.(Łk2,33-35)*
„Jezus, Syn Maryi, obdarował Swą Matkę pełnią łask, a jednak-w Swym zbawczym planie-nie uwolnił Jej od cierpienia i Krzyża”.(Św. Matka Teresa)
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

2016.09.14
Święto Podwyższenia Krzyża Swiętego
*TAK BÓG UMIŁOWAŁ ŚWIAT, ŻE SYNA SWEGO DAŁ, ABY KAŻDY, KTO W NIEGO WIERZY, NIE ZGINĄŁ, ALE MIAŁ ŻYCIE WIECZNE.(J3,13-17)*
"Cierpienia znoszone z miłości do Jezusa, dają nam upragnioną możliwość upodobnienia się do Niego i jednoczenia się z Jego zbawczym Krzyżem".(Św. Matka Teresa)

2016.09.13
*Św. Jana Chryzostoma; doktora Kościoła(+407)
*PAN ZLITOWAŁ SIĘ NAD MATKĄ UMARŁEGO SYNA.(Łk7,11-17)*
"U Boga wszystko jest możliwe; jedynie niemożliwe jest, aby nie wysłuchał proszących Go o miłosierdzie".(Św. Jan Chryzostom)

2016.09.12
Najświętszego Imienia Maryi (=Imieniny Matki Bożej)
*TAK WIELKIEJ WIARY NIE ZNALAZŁEM W IZRAELU.(Łk7,1-10)*
"Błogosławionaś Ty, Któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana!" (Łk1,45)
Obraz
Obraz
Obraz2016.09.11
XXIV Niedziela Zwykła
Pokój i Dobro! *Ewangelia z tej niedzieli, to przypowieść o Ojcu miłosiernym i synu marnotrawnym; prawda, że urzekająca? A czy prawdą jest, że Ty i ja, szczerze odnajdziemy się w postaci tegoż syna?

I czytanie: "Pan zaniechał kary, jaką zamierzał zesłać na lud". (Wyj.32,7-14)
Psalm 51: "Wstanę i wrócę do mojego ojca".
II czytanie: "Dostąpiłem miłosierdzia-przeto Bogu cześć i chwała na wieki!"(1Tym.1,12-17)*
Ładowanie odtwarzacza... Loading the player ...
"Po spowiedzi Bóg zapomina o twoich grzechach; pamięta tylko o Swoim Miłosierdziu. Odtąd głoś Jego Miłosierdzie i sam bądź miłosierny dla innych. Wiedz, że On liczy na twoją
wspaniałomyślność".(Św. O. Pio)
Ewangelia: *UJRZAŁ GO JEGO OJCIEC I WZRUSZYŁ SIĘ GŁĘBOKO; WYBIEGŁ NAPRZECIW NIEGO I RZUCIŁ MU SIĘ NA SZYJĘ.(Łk15,11-32)*
"Szczerze się wyspowiadaj, gdyż Bóg czeka na ciebie i pragnie uczynić z twojej nędzy tron Swego Miłosierdzia, a z twej słabości - stolicę Wszechmocy".(Św. O. Pio)

Mężczyzna powraca do O. Pio i pyta: Czy Bóg naprawdę darował mi te wielkie grzechy? O. Pio: Bądź spokojny. Wiedz, że miłosierdzie to 'zawód' Pana Boga.*23.09 święto O. Pio. Przybliżmy się na nowo do jego myśli i jego życia; sięgnijmy po książkę* Brat Józef:)
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz


Św. Matko Tereso, bądź moją Przyjaciółką i pomóż mi żyć tak jak Ty!

2016.09.10
*PO OWOCACH POZNAJE SIĘ DRZEWO.(Łk6,43-49)*
„Nie mam czasu na starzenie się, ani na umieranie. Mam tylko czas na to, aby służyć Bogu i kochać Go w drugim człowieku”.(Św. Matka Teresa z Kalkuty)

2016.09.09
*OBŁUDNIKU, JAK MOŻESZ MÓWIĆ SWEMU BRATU: POZWÓL, ŻE USUNĘ DRZAZGĘ Z TWEGO OKA...(Łk6,39-42)*
„Największym zagrożeniem dla pokoju jest aborcja. Ludzie i narody, którzy tak postępują są najbiedniejsi, gdyż pozbywają się Boga i wyniszczają się sami”.(jw.)

2016.09.08
Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
*OTO DZIEWICA POCZNIE I PORODZI SYNA, KTÓREMU NADADZĄ IMIĘ EMMANUEL, TO ZNACZY: BÓG Z NAMI.(Mt1,18-23)*
„Mottem mojego życia jest: Wszystko dla Jezusa!; wszystko dla Jezusa przez
Maryję!”(jw.)
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

2016.09.07
*BŁOGOSŁAWIENI JESTEŚCIE UBODZY, ALBOWIEM DO WAS NALEŻY KRÓLESTWO BOŻE.(Łk.6,20-26)*
„Wszystko, co Bóg wam daje, jest nie po to, aby zatrzymywać dla siebie, ale by się dzielić tym z bliźnimi-zwłaszcza z ubogimi. Im mniej mamy, tym więcej jesteśmy zdolni dać innym”.(jw.)

2016.09.06
*JEZUS WYSZEDŁ NA GÓRĘ, ABY SIĘ MODLIĆ, I CAŁĄ NOC TRWAŁ NA
MODLITWIE DO BOGA.(Łk6,12-19)*
„Od chwili, gdy rozpoczęłyśmy codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, nasza miłość do Jezusa stała się głębsza, a miłość do ubogich – bardziej współczująca i aktywna”.(jw.)

2016.09.05
Św. Matki Teresy z Kalkuty(+1997) – pierwsze wspomnienie świętej po jej kanonizacji
*CZY WOLNO CZYNIĆ COŚ DOBREGO?(Łk6,6-11)*
„Codziennie wieczorem spójrz na swoją dłoń i zapytaj samego siebie: co uczyniłem dziś dla Jezusa?- czyniąc dobro dla bliźnich”.(Św. Matka Teresa)
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz


2016.09.04
XX III Niedziela Zwykła
"Witaj! Uwielbiam Jezusa w twoim sercu i Jego Obraz na twojej twarzy!" (Matka Teresa z Kalkuty)
"Dziś niedziela, Jezus zaprasza nas na Mszę Św.- nie możemy Mu odmówić!"(j.w.)

I czytanie: "Myśmy poznali, co Tobie miłe, Panie". (Mdr.9,13-18 )
"Gdy się przebudzę, uśmiecham się do Jezusa i mówię Mu: "Wreszcie mogę wstać! O, jak bardzo chcę Ci się podobać i czynić wszystko dla Ciebie!" Takie pragnienie jest moją pasją na cały dzień".(Matka Teresa z Kalkuty)
Psalm 90: "Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką".
II czytanie: "Proszę cię za moim dzieckiem, przyjmij go do domu swego".(Flm9-10 i12-17)* "Boicie się wojny, a dlaczego nie boicie się zabijać nienarodzone dzieci? - bo nie miłujecie Boga! (z przemówienia Matki Teresy z Kalkuty w ONZ)
Ewangelia: *KTO NIE DŹWIGA SWEGO KRZYŻA, A IDZIE ZA MNĄ, NIE JEST MNIE GODZIEN.(Łk14,25-33)*

"Gdy wzbudzam pragnienie naśladowania Jezusa, wtedy doświadczam Jego wielkiej mocy; jakby chciał mi powiedzieć: "Nigdy cię nie zawiodę, gdy chcesz mnie naśladować!""(Matka Teresa z Kalkuty)
Razem, jeśli możliwe, przeżyjmy uroczystość kanonizacji(TV g.10.20) i obejrzyjmy film biograficzny o świętej Teresie, g.14.55 w TVP 1 *Święta Tereso, bądź moją bliską Przyjaciółką!* Brat Józef :)
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz


2016.09.03
Św. Grzegorza Wielkiego; doktora Kościoła (+604)
*SYN CZŁOWIECZY JEST PANEM SZABATU.(Łk6,1-5)*
"Duch Święty, poprzez modlitwę wielkiej wiary, udziela mocy pokoju,którą pokonuje wszelkie zło i wojny".(św. Grzegorz Wielki)
"Najświętsza Maryja Panna obiecała ochronić świat przed wojną, jeśli nabożeństwo Pierwszych Sobót będzie praktykowane" (św. Łucja z Fatimy)

2016.09.02
*PRZYJDZIE CZAS, KIEDY ZACZNĄ POŚCIĆ.(Łk5,33-39)*
"Modlitwą i postem można powstrzymać wojny".(Medjugorie, 25.02'03)
Obraz
Obraz2016.09.01
77 rocznica wybuchu II wojny światowej i inwazji Niemiec na Polskę
Początek roku szkolnego
Bł. Bronisławy, dziewicy (+1259)
*WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ I ZARZUĆCIE SIECI NA POŁÓW!(Łk5,1-11)*
"Bądźcie radosnymi apostołami pokoju. Wykorzystajcie ten czas łaski i przyjmijcie dar pokoju i miłosci dla waszego życia, i dla innych".(Medjugorie, 25.09'08)


***

Archiwum


- Dobre Słowa - 2016.08. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.07. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.06. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.05. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.04. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.03. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.02. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.01. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.12. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.11. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.10. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.09. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.08. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.07. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.06. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.05. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.04. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.03. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.02. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.01. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.12. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.11. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.10. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.09. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.08. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.07. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.06. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.05. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.04. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.03. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.02. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.01. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.12. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.11. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.10. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.09. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.08. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.07. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.06. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.05. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.04. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.03. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.02. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.01. tutaj
- Dobre Słowa - 2012.12. tutaj
- Dobre Słowa - 2012.11. tutaj
- Dobre Słowa - 2012.10. tutaj
- Dobre Słowa - 2012.09. tutaj
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018