Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-06-20 06:25:37 Aktualizacja dnia: 2019-05-06 15:50:13
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Dobre Słowa od Ojca Józefa

Trafiliście Państwo na strone Duszki.pl. Jest to organizacja i strona całkowicie niezależna od Ojca Józefa - jedynie wspieramy Go w działalności publikując treść i ilustracje do Dobrych Słów (poniżej). U nas też można zostawić intencje - w odpowiednim dziale (patrz menu).


Dobre Słowa od Ojca Józefa - wpisy 2017.02.


Nie było DS za 02.27-28.

2017.02.26

VIII Niedziela Zwykła
JEZU, UFAM TOBIE!
Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego(22.02.1931,Płock)-Trwamy w wdzięczności - i co więcej? Przyjmijmy na nowo ten święty obraz i obietnice ;nośmy go też ze sobą i żyjmy jego orędziem. Amen!

I czytanie: 'Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? 'A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie' – mówi Pan'. (Iz49,14-15)
Psalm 62: 'Jedynie w Bogu spokój znajdzie dusza'
II czytanie: 'Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte' (1 Kor 4,1-5)
Ewangelia: *NIE MARTWCIE SIĘ ZBYTNIO O SWOJE ŻYCIE...STARAJCIE SIĘ NAJPIERW O KRÓLESTWO BOGA-A WSZYSTKO BĘDZIE WAM DANE.NIE MARTWCIE SIĘ TEŻ ZBYTNIO O JUTRO...(Mt6, 24-34)*
Ładowanie odtwarzacza... Loading the player ...
'Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić do Źródła Miłosierdzia-tym naczyniem jest ten Obraz./ Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten Obraz-nie zginie. Ja sam bronić ja będę jako Swej chwały'.('Dzienniczek' św. Faustyny 48,327)
*Przypatrzcie się ptakom... A Ojciec Niebieski je żywi.* (z Ewangelii dnia dzisiejszego)
'Dusza, która Mi zupełnie zaufała, otrzymuje wszystko o co Mnie prosi'.('Dzienniczek' św. Faustyny, 453).Takiej ufności i obfitych darów życzę Tobie, Wam i sobie!-Brat Józef
Obraz
Obraz
Obraz2017.02.25
*POZWÓLCIE DZIECIOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE; DO TAKICH NALEŻY KRÓLESTWO BOŻE.KTO NIE PRZYJMIE KRÓLESTWA BOŻEGO JAK DZIECKO, TEN NIE WEJDZIE DO NIEGO.(Mk10,13-16)*
'Kocham cię; a podobasz Mi się najbardziej, kiedy jesteś mała'.( G.Bossis, 'On i ja', t. I, s. 274)

2017.02.24
*TŁUMY ŚCIĄGAŁY DO JEZUSA, A ON ICH NAUCZAŁ.(Mk10,1-12)*
'Mała dziewczynka mówiła do swego ojca: 'Daj mi rękę'. A wtedy Jezus rzekł do mnie: 'Mów Mi tak często'.(źródło jw. s. 246)

2017.02.23
*KTO BY SIĘ STAŁ POWODEM ZGORSZENIA DLA JEDNEGO Z TYCH MAŁYCH...(Mk9,41-50)*
'Każdy ojciec jest szczęśliwy i dumny z tego, co mu ofiaruje dziecko; zwłaszcza wtedy gdy wie, że dziecko pracowało z całego serca, aby sprawić przyjemność swemu kochanemu ojcu'.(źródło jw., s.707)
Obraz
Obraz
Obraz


2017.02.22
*A WY, ZA KOGO MNIE UWAŻACIE?(Mt16,13-19)*
'Widzisz tę dziewczynkę? Patrzy z uśmiechem na swego ojca; jaką radość sprawia ojcu ten jej
uśmiech!'(źródło jw., s.195)

2017.02.21
*JEZUS POSTAWIŁ DZIECKO PRZED UCZNIAMI I OBJĄŁ JE RAMIONAMI.(Mk9,30-37)*
'Twoja rozmowa i miłość do Mnie, niech będzie jak gaworzenie małego dziecka w swoim wózku dziecięcym'.(źródło jw., s.160)

2017.02.20
*JEZUS UJĄŁ CHŁOPCA ZA RĘKĘ I PODNIÓSŁ GO.(Mk9,14-29)*
'Widziałaś Moją dobroć na twarzy tej dziewczynki? Bądź zawsze taka. Gdyby moi wierni
byli tacy, zmieniłoby się oblicze świata'.(źródło jw., t. I s.43)
Obraz
Obraz
Obraz2017.02.19
VII Niedziela Zwykła
MIŁUJCIE SIĘ WZAJEMNIE! *Eucharystia jest źródłem i szczytem miłości(św. Jan Paweł II). Spotkajmy się na Mszy Św., Uczcie Miłości-w odpowiedzi na zaproszenie Pana i z potrzeby serca, zakochanego w Miłości.

I czytanie: 'Nie będziesz żywił w sercu nienawiści!'(Kpł19,1-2 i 17-18)
'Pragnę, abyście wpierw wybaczyli sobie w rodzinie-aby móc wybaczyć innym. Wybaczenie jest owocem miłości; a wtedy doznacie pokoju. Bez takiej miłości nie możecie żyć pokojem' (Medjugorie, 25,01'96)
Psalm 103: 'Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia'
II czytanie: 'Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?' (1Kor. 3,16-23)
'Wzywam was, abyście miłowali tych, którzy jeszcze nie poznali Bożej Miłości; tych, którzy nie byli kochani i nigdy nie kochali-aby doświadczyli miłości i byli zbawieni' (Medjugorie, 2.11'16)

Ewangelia: *MIŁUJCIE WASZYCH NIEPRZYJACIÓŁ I MÓDLCIE SIĘ ZA TYCH, KTÓRZY WAS PRZEŚLADUJĄ (Mt5,38-48)*
'Pragnę, abyście obudzili miłość w waszych rodzinach; tam gdzie jest niepokój i nienawiść-niech zapanuje miłość i modlitwa'.(Medjugorie, 25.04'93)
Ładowanie odtwarzacza... Loading the player ...
Chwała Panu i Królowej Pokoju! *Arcybiskup Henryk Hoser z Warszawy został wysłannikiem papieskim do Medjugorie, aby pomóc franciszkanom w ich duszpasterstwie pielgrzymów(!).To kolejne zatroskanie Watykanu o pielgrzymów w Medjugorie i dyskretna aprobata 'fenomenu medjugorskiego'(św. Jan Paweł II)*Życzę fascynacji w kochaniu Miłości!-Brat Józef
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz


'Św. Franciszku, zakochany w Miłości, dopomóż mi, abym tak jak ty kochał Boga i ludzi-zapomnając o sobie, aby żyć dla Miłości'.(papież Franciszek)


2017.02.18
*TO JEST MÓJ SYN UMIŁOWANY, JEGO SŁUCHAJCIE!(Mk9,2-13)*
'Panie Jezu, uwielbiam Twoją miłość! Pragnę żyć Twą Miłością nie tylko dlatego, że jest ona sensem życia i największą wartością, ale dlatego, że Ty chcesz, abyśmy wypełniali Twoje przykazania miłości. Pragnę każdego dnia wzbudzać tę intencję: w Imię Twoje pragnę żyć i umierać dla Twej Miłości! Amen!'(papież Franciszek)

2017.02.17
*CÓŻ ZA KORZYŚĆ MA CZŁOWIEK,KTÓRY CAŁY ŚWIAT ZYSKAŁ,A DUSZĘ
SWĄ UTRACIŁ?(Mk8,34-9,1)*
'Żądza posiadania i władzy skutecznie znieprawia umysł i duszę człowieka, zatwardza jego serce, odbiera zdolność rozumienia miłości i życia miłością-a w konsekwencji odwraca i oddala od Źródła miłości, Boga. I tak rodzą się najwięksi bankruci duchowi'.(papież Franciszek)

2017.02.16
*A WY, ZA KOGO MNIE UWAŻACIE?(Mk8,27-33)*
'Pytania Jezusowe zawsze dotyczą miłości; są pytaniem o miłość. Zauważcie, że miłość, której uczy nas Jezus-i jakiej od nas oczekuje-nie jest miłością z telenoweli, ale jest konkretna: nakarmić głodnych, odwiedzić chorych...' (papież Franciszek)
Obraz
Obraz2017.02.15
*NIEWIDOMY PRZEJRZAŁ ZUPEŁNIE I ZOSTAŁ UZDROWIONY.(Mk8,22-26)*
'Egoizm jest straszną ślepotą współczesnego człowieka, gdyż ogranicza pole widzenia do czubka swego nosa-pogrążając go w głębokim smutku.Lekarstwem na tę chorobę są Chrystusowe słowa: Więcej jest radości z dawania aniżeli z brania'.(papież Franciszek)

2017.02.14
*Św.Cyryla i Metodego, patronów Europy(IXw.)
Św. Walentego, patrona zakochanych
*MÓWCIE: PRZYBLIŻYŁO SIĘ DO WAS KRÓLESTWO BOŻE.(Łk10,1-9)*
'Granica Chrystusowego Królestwa wyznaczana jest przez serca pulsujące Jego miłością. Niech nas Bóg broni przed tchórzostwem i dezercją z frontu walki dobra ze złem, przed ucieczką w świat egoizmu i grzechu'.(papież Franciszek)

Papież Franciszek, w ubiegłoroczne święto Św. Walentego - na spotkaniu z ok. 40 tys. młodych ludzi (zapewne zakochanych) - powiedział, min.: 'Miłość- to relacja serc właściwa człowiekowi i jego godności; na takiej miłości można budować dom, a nawet świat marzeń i szczęścia'. W Rodzinie Dobrego Słowa jest nas nieco mniej (ok. 30 tys.), ale zakochanych... A zatem: przyjmiemy słowa papieża?:)
Ok! Od teraz nazywamy się: Rodzina Zakochanych w Miłości. - Br. Józef:)

2017.02.13
*OD JEZUSA DOMAGALI SIĘ ZNAKU.(8,11-13)*
'Największym dowodem miłości Boga jest Jego wspaniałomyślne miłosierdzie,którego doświadaczamy zwłaszcza w Sakramencie Pokuty-w sposób oczywisty dla naszej duszy i kondycji psychicznej'.(papież Franciszek)
Obraz
Obraz
2017.02.12
VI Niedziela Zwykła
Króluj nam i zwyciężaj Chryste! - w chorych i przez chorych. "Chorzy, cierpiący, a zjednoczeni z Bogiem, najwięcej pracują dla swych rodzin, dla społeczeństwa i dla Kościoła".(św. Jan Paweł II)
"Noszę stale w sercu cierpienia Zbawiciela. On udziela mi łaski rozumienia sensu cierpienia człowieka chorego.(św. Jan Paweł II)

"Chorzy mają szczególną misję w planach Boga .Cóż by było ze światem, gdyby nie oni?(św. Jan Paweł II)

I czytanie: "Bóg położył przed tobą życie i śmierć; co zechcesz wybrać-będzie ci dane".(Syr15,15-20)
"Dusze nabywa się cierpieniem złączonym z Moim cierpieniem na krzyżu./Dusze, które są podobne w cierpieniach do Moich cierpień, będą też podobne do Mnie w chwale".("Dzienniczek" św. Faustyny, 324,446)
Psalm 112: "Wschodzi w ciemnościach, jak światło dla prawych"
II czytanie: "Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdoła pojąć-jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy go miłują".(1Kor2,6-10)*
"O, gdybyś wiedziała, jak wielką zasługę i nagrodę ma choćby jeden akt czystej miłości ku Mnie-a wtedy umarłabyś z radości".("Dzienniczek" św. Faustyny, 576)
Ładowanie odtwarzacza... Loading the player ...
Ewangelia: *KTO WYPEŁNIA PRZYKAZANIA I UCZY JE WYPEŁNIAĆ,TEN BĘDZIE WIELKI W KRÓLESTWIE NIEBIESKIM.(Mt5,17-37)*
"Modlitwą i cierpieniem więcej zbawisz dusz, aniżeli misjonarz przez same tylko kazania". ("Dzienniczek" św. Faustyny,1767)

Drodzy Chorzy, Skarby Boga i nasze! Życzymy Wam zdrowia i sił w niesieniu krzyża cierpienia; i modlimy się za Was. Dziękujemy Wam za świadectwo naśladowania Chrystusa i za dobro, które czynicie!-Brat Józef
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz


2017.02.11
*JEZUS RZEKŁ:ŻAL MI TYCH LUDZI.(Mk8,1-10)*Maryja mnie zapewniła,że Bóg zawsze odpowiada hojnie na nasze modlitwy,jeśli są zanoszone z wiarą i zgodnie z Jego Wolą.(Św.Bernadeta z Lourdes)

2017.02.10
Św.Scholastyki,bliźniaczka Św.Benedykta(+547)*PEŁNI ZDUMIENIA MÓWILI:JEZUS WSZYSTKO DOBRZE UCZYNIŁ.(Mk7,31-37)*Mój Syn pragnie Wam pomóc;dlatego Mnie posłał,abym złagodziła wasze cierpienia i przyniosła nadzieję.Pozwólcie Mi,abym Moją macierzyńską miłością mogła złagodzić wasze cierpienia,które dobrze rozumiem-gdyż je sama doświadczyłam.(t.j.w.,2.04'16)

2017.02.09
*ZE WGLĘDU NA TWĄ WIARĘ ZŁY DUCH OPUŚCIŁ TWOJĄ CÓRKĘ.(Mk7,24-30)*Wielu z was traci nadzieję z powodu cierpienia i bólu.Ale ja jestem waszą Matką i pragnę wam pomóc.Nie traćcie nadziei,módlcie się wytrwale i naśladujcie Mnie w jednoczeniu się z cierpieniami Mojego Syna-On zawsze zwycięża!(t.j.w.,2.12'14)
Obraz
Obraz
Obraz


2017.02.08
*ZŁO,KTÓRE POCHODZI Z WNĘTRZA CZŁOWIEKA CZYNI GO NIECZYSTYM.(chorym)-Mk.7,14-23*Modlitwa z wiarą czyni cuda.Gdy jesteście chorzy i zmęczeni,i nie znacie sensu waszego życia,weźcie Różaniec i módlcie się gorliwie-aż modlitwa stanie się radosnym spotkaniem z Jezusem.(t.j.w.,25.04'01)

2017.02.07
*DLACZEGO NIE POZWALACIE NIC WIĘCEJ UCZYNIĆ DLA OJCA I MATKI?(Mk7,1-13)*Mocno wierzcie w Mojego Syna!Wielu chorych uważa,że wystarczy tutaj przybyć,aby być natychmiast uzdrowionym.Niektórzy z nich nawet nie wierzą w Boga,a domagają się,abym im pomogła.(t.j.w.)

2017.02.06
*ZNOSILI CHORYCH DO JEZUSA,A ON ICH UZDRAWIAŁ.(Mk6,53-56)*Módlcie się za wszystkich chorych.Wierzcie wytrwale,bo najważniejsza jest wytrwała modlitwa.A ja będę prosić Jezusa,aby im pomagał.(Medziugorje,9.02'81)
Obraz
Obraz
Obraz2017.02.05
POKÓJ I DOBRO!*Witaj!:)Jak cudownie żyć z Jezusem i dla Jezusa!;żyć Jego Ewangelią i głosić Ją-stając się Jego żywym Dobrym Słowem! Nieprawdaż?:)-Brat Józef.

Wasze MODLITWY skierowane do Mnie,są najpiękniejszymi RÓŻAMI MIŁOŚCI!
Nie mogę nie być z wami,gdy czuję zapach tych róż. (Medjugorie, 2 lutewgo 2017)

I czytanie: "Gdy podasz twój chleb zgłodniałemu, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach" (Iz58,7-10)*Módlcie się sercem i przez wasze dobre uczynki Uukazujące miłość Mojego Syna.On jest dla was Jedyną Nadzieją i Drogą do życia wiecznego.(t.j.w.)

II czytanie: "Głoszone nauki nie mają nic z uwodzących mądrości, lecz są ukazywaniem Ducha I Mocy Bożej" (1Kor2,1-5)*Mój Syn jest z wami;jest z tymi,którzy o Nim myślą i modlą się,ale również cierpliwie czeka na tych,którzy Go nie znają".(t.j.w.)

Ewangelia: "Wy jesteście światłem świata... Niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi (Mt5,13-16)*Wy jesteście promieniami światłości Mojego Syna, żywą Ewangelią - gdy staracie się każdy dzień ofiarować Mojemu Synowi" (Medziugorie, 2.02'17)
Ładowanie odtwarzacza... Loading the player ...
"Jezus zmienił i wypełnił moje życie,dlatego zupełnie stał się moim życiem i szczęściem! (Śp.Helenka Kmieć) *Helenko,dziękujemy za Twoje
światło, którym zajaśniałaś!*Czytaj o niej w dziś.tyg.Niedziela i Gość
Niedzielny.
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz


2017.02.04
*GDY JEZUS UJRZAŁ WIELKI TŁUM LUDZI, ZLITOWAŁ SIĘ NAD NIMI.(Mk6,30-34)*
"Moja Obecność w tobie nie jest jakąś alegorią, fantazją czy porównaniem; ani jakimś opowiadaniem. Przeżywaj tę prawdę z pewnością i radością. Wtedy znajdziesz wiele szczęścia a Mnie sprawisz tyle radości!"(Gabriela Bossis, "On i ja", t.3, 268 )

2017.02.03
*IMIĘ JEZUSA NABRAŁO ROZGŁOSU.(Mk6,14-29)*
"Uczyń Mi miejsce w swoim sercu, a wejdę do niego z wszystkimi łaskami".(źródło jw. t. 3,22)

2017.02.02
Święto Ofiarowania Pańskiego/Matki Bożej Gromnicznej/
Dzień Życia Konsekrowanego
*SYMEON WZIĄŁ JEZUSA W OBJĘCIA I BŁGOGOSŁAWIŁ BOGA.(Łk2,22-40)*
"Przyjmuj Mnie i z całą ufnością ofiaruj Mnie Samemu...wraz z Moimi zasługami./Gdy jesteś w stanie łaski,przebywam w tobie; chociaż Mnie nie widzisz-jestem! Nie zostawiaj Mnie samego, rozmawiaj ze Mną!"(źródło jw. t.3, 23; t.1, 726)
Obraz
Obraz
Obraz


2017.02.01
*WIELU ZE ZDZIWIENIEM PYTAŁO: SKĄD TAKIE CUDA DZIEJĄ SIĘ PRZEZ JEGO
RĘCE?(Mk6,1-6)*
"Pytaj siebie: Czy pamiętam i rozmawiam z Jezusem obecnym we mnie?-bo przecież On tam jest. Nie pozostawiaj Mnie samego!/Wiesz przecież, że jestem w tobie;a jeżeli wiesz,dlaczego nie myślisz o Mnie częściej,a nawet zawsze?"( źródło jw. t. 3, 11 i 59)


***

Archiwum


- Dobre Słowa - 2017.01. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.12. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.11. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.10. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.09. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.08. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.07. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.06. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.05. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.04. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.03. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.02. tutaj
- Dobre Słowa - 2016.01. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.12. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.11. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.10. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.09. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.08. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.07. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.06. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.05. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.04. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.03. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.02. tutaj
- Dobre Słowa - 2015.01. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.12. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.11. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.10. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.09. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.08. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.07. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.06. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.05. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.04. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.03. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.02. tutaj
- Dobre Słowa - 2014.01. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.12. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.11. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.10. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.09. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.08. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.07. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.06. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.05. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.04. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.03. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.02. tutaj
- Dobre Słowa - 2013.01. tutaj
- Dobre Słowa - 2012.12. tutaj
- Dobre Słowa - 2012.11. tutaj
- Dobre Słowa - 2012.10. tutaj
- Dobre Słowa - 2012.09. tutaj
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018