Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-04-22 05:06:14 Aktualizacja dnia: 2019-04-13 10:23:03
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!


Propozycje zbiorcze 1% podatku

Zbiera: Duszyczka Irenka


********************************************************************


Pallotyńska Fundacja Misyjna SAlvatti

 
Pax Christi!
 

Podziel się podatkiem – przekaż 1% podatku


W tym roku naszej pomocy potrzebuje Daria z Kolumbii i jej koledzy z domu dla dzieci ulicy Casa Hogar. Daria została porzucona przez rodziców. Mieszkała u ciotki i jej konkubenta, ale ten nigdy nie zaakceptował dziewczynki. Dlatego trafiła do Casa Hogar. Tam znalazła spokój i miłość. I tam zaczęła się uśmiechać. Takich dzieci jest więcej: Alejandra, Diana, Elizabetha to koleżanki Darii, które spotkał podobny los. Musimy im pomóc, bo dom nie otrzymuje od rządu Kolumbii żadnego wsparcia, gdyż jest prowadzony przez polskich misjonarzy. Bez nas nie uda im się wyrwać dzieci z ubóstwa i duchowej nędzy. W Kolumbii, podobnie jak w wielu innych krajach Ameryki Południowej szerzy się prostytucja, handel narkotykami i wszelka inna rozwiązłość.

Praca polskich misjonarzy jest tam bardzo potrzeba. Dlatego prosimy o 1% podatku. Dzięki Wam przyjazna atmosfera domu Casa Hogar i szansa na edukację odmienią los porzuconych dzieci. Twoja pomoc na pewno zaprocentuje!

Nasza strona do rozliczenia podatku PIT:

http://salvatti.pl/przekaz-1-procent-krs-0000-309-499

Lub do zeznania podatkowego wpisz nr KRS: 0000 309 499
 

********************************************************************
 

1% podatku na działalność charytatywną na rzecz Lwowa i Kresów

Organizator:

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich oddział w Poznaniu

 
Przez prawie 30 letni okres działalności poznańskiego oddziału zorganizowano 33 akcje charytatywne na rzecz Lwowa i Kresów w tym 25 transportów do Lwowa oraz 12 miejscowości w woj. lwowskim, tarnopolskim i stanisławowskim.

Każdy, kto pragnie przyłączyć się do naszej akcji i wspomóc organizatorów proszony jest o przekazanie 1% należności podatkowych dla TMLiKPW w Poznaniu przy okazji rocznego rozliczenia z fiskusem poprzez zaznaczenie w odpowiednim PIT i  wpisanie naszego  numeru

KRS: 0000107982.

Kierując 1% podatku na wskazany numer KRS przyczyniacie się do pomocy Polakom, którzy pozostali na dawnych polskich Kresach, a także placówkom, w których prowadzone jest nauczanie języka polskiego, historii i geografii Polski. Pomoc charytatywna z Poznania od 1990 roku docierała do wielu miejscowości na Kresach, w ostatnich latach odwiedzamy Brzeżany, Nowy Rozdół, Strzałkowice, Przemyślany oraz inne miejscowości, a głównie Lwów. Odbiorcami paczek świątecznych we Lwowie są słuchacze Uniwersytetu III Wieku, parafie rzymskokatolickie, towarzystwa kultury polskiej, a przede wszystkim ponad 130 osób, do których paczki świąteczne docierają bezpośrednio, które odwiedzamy w domach lub odbierają bezpośrednio od nas we Lwowie. Ponad 250 dzieci otrzymuje w grudniu przygotowywane przez nas paczki z prezentami mikołajkowymi.

Liczymy, że dołożycie Państwo też cegiełkę na ten cel, gdyż tylko dzięki ofiarności setek darczyńców możemy dalej te akcje kontynuować.

Można również datki na ten cel wpłacić bezpośrednio na nasze konto z zaznaczeniem„darowizna na pomoc dla Lwowa i Kresów” (taką wpłatę można w następnym roku odliczyć od podatku), nr naszego konta 06 1020 4027 0000 1302 0293 3455.

W imieniu obdarowanych Kresowian serdecznie dziękujemy.

 
Zarząd poznańskiego Oddziału

Towarzystwa Miłośników Lwowa

i Kresów Południowo – Wschodnich

 
Szczegóły o naszej działalności w tym charytatywnej na stronie www.lwowiacy.pl

 
********************************************************************

 
Fundacja Dziedzictwo Kresowe

http://www.kresowe.pl/

 

Jesteśmy fundacją posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego, której głównym celem jest pomoc środowiskom polskim i polonijnym zwłaszcza w krajach byłego bloku wschodniego. Nasze działania zmierzają do umacniania więzi pomiędzy tymi środowiskami a Polską i ukierunkowane są na jak najszersze promowanie polskości oraz polskich i polonijnych osiągnięć w dziedzinie kultury, nauki, sportu i gospodarki.

Wspólnie z Polonią i Polakami za granicą, przy współudziale instytucji państwowych oraz innych polskich organizacji pozarządowych podejmujemy wielowymiarowe działania zmierzające do zachowania substancji polskiego dziedzictwa narodowego poprzez restaurację i ochronę zabytków polskiej kultury świeckiej i sakralnej na ziemiach wschodnich.

Mając świadomość, jak ogromną rolę integracyjną dla środowisk polonijnych pełni mowa ojczysta, propagujemy nauczanie języka polskiego w środowiskach Polaków mieszkających poza granicami Polski oraz pomagamy działającym tam szkołom z polskim językiem wykładowym.

Wspieramy młode talenty polskiego pochodzenia na Wschodzie, zdolne dzieci i młodzież oraz aktywnie angażujemy się w pielęgnowanie polskich tradycji i dziedzictwa narodowego na tych terenach.

Poprzez działania lobbingowe i bezpośrednią pomoc wspieramy dążenia Polaków za granicą i środowisk polonijnych do umacniania ich pozycji społecznej i ekonomicznej w krajach zamieszkania. Dla środowisk najbardziej potrzebujących organizujemy pomoc humanitarną.

Naszą misję staramy się realizować w oparciu o nasze najlepsze doświadczenia oraz w bliskim kontakcie zarówno z agendami rządowymi jak i z parlamentem RP – z dbałością o szeroko rozumiany interes Rzeczpospolitej Polskiej.

Czerpiemy radość z aktywizacji środowisk polonijnych i chcielibyśmy, aby nasza pasja i zaangażowanie przenosiło się na inne środowiska, aby rosła w społeczeństwie świadomość, jak ważne dla nas wszystkich jest promowanie polskości na świecie.


Nr KRS: 0000034785

W rubryce: Cel szczegółowy 1% wpisujemy: Kresy


********************************************************************

 
Dlaczego warto przekazać 1% podatku na Dom Polski we Lwowie?

http://nowa.wspolnotapolska.org.pl/lwow/index.php

 
Wieloletnie starania stowarzyszenia "Wspólnota Polska" zostały uwieńczone sukcesem. We Lwowie powstaje Dom Polski. Przekazana przez władze ukraińskie parcela z budynkami przy ul. Szewczenki jest zaczątkiem placówki o pełnej nazwie Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego we Lwowie.

O bliższe informacje na temat Domu Polskiego poprosiliśmy Marka Różyckiego, członka zarządu krajowego Wspólnoty Polskiej: – To będzie dom spotkań i dialogu, w którym Polska ze swoją kulturą będzie pomostem łączącym Ukrainę z całą Europą. Dom Polski we Lwowie ma być nastawiony na działalność europejską, przede wszystkim polską. Będzie to nowoczesne miejsce służące spotkaniom głównie młodych ludzi, wymianom między młodzieżą polską, ukraińską i młodzieżą polonijną z wielu krajów świata. Mam nadzieję, że będą do Lwowa przyjeżdżać również młodzi Polacy ze Stanów Zjednoczonych. Przewidujemy dom spotkań młodzieży z pokojami gościnnymi dla 50 osób, tak, aby cała grupa z autokaru mogła w nim przenocować.

Dom będzie dysponował pełną strukturą konferencyjną z trzema salami, co pozwoli gościć liczne spotkania, odczyty i konferencje. Powstanie też wielofunkcyjna sala widowiskowa na koncerty, przedstawienia teatralne i projekcje filmowe, gdyż stowarzyszenie chce, aby dom tętnił polską kulturą.

Sala jest przewidziana na 500 osób, bo we Lwowie i wokół niego mieszka bardzo wielu Polaków. Znajdzie się też miejsce na wystawy. – Mamy tam fantastycznych artystów: malarzy, rzeźbiarzy; warto pokazać ich twórczość – zapewnia Marek Różycki.

Wspólnota Polska pragnie, żeby swoje siedziby miały tam jej partnerskie organizacje – Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie z prezes Emilią Chmielową, Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, którym kieruje Emil Legowicz, a także Stowarzyszenie Domu Polskiego we Lwowie, którego prezesem jest prof. Mieczysław Grzegocki, prorektor Lwowskiego Uniwersytetu Medycznego.

Nasza wolność zrodziła się z Solidarności. Dzisiaj jej miarą jest 1% naszych podatków.
 

KRS: 0000034914

Cel szczegółowy: Dom Polski we Lwowie


********************************************************************
 

Twój 1% – mój powrót do Ojczyzny

 
http://www.fundacjadlapolonii.pl/twoj-1-moj-powrot-do-ojczyzny/

 
Fundacja „Dla Polonii” jest organizacją pożytku publicznego (OPP), której celem jest wspieranie edukacji młodzieży polskiego pochodzenia ze Wschodu (z krajów byłego Związku Radzieckiego). Cel ten realizujemy poprzez zbieranie funduszy i pomoc rzeczową dla uczniów Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie.

 
Fundacja Dla Polonii

Numer KRS: 0000423252
 

Udostępniamy bezpłatny program dla osób samodzielnie rozliczających się z podatku dochodowego z urzędem skarbowym. Program w prosty sposób pomaga w wypełnieniu deklaracji podatkowej i przekazaniu 1% podatku dla podopiecznych naszej fundacji.

W deklaracji podatkowej (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38) wystarczy wpisać numer KRS 0000423252 Fundacji Dla Polonii oraz podać obliczoną kwotę, aby 1% Twojego rocznego podatku pomógł w edukacji i powrocie do Polski młodzieży polskiego pochodzenia ze Wschodu.

W zeznaniu podatkowym jest także możliwość wyrażenia zgody na przekazanie przez urząd skarbowy naszej Fundacji imienia, nazwiska i adresu zamieszkania Darczyńcy. Zachęcamy do zaznaczenia tej opcji w deklaracji, co umożliwi nam przekazanie podziękowań od naszych uczniów oraz poinformowanie, jak wykorzystaliśmy przekazane nam wpłaty 1 % podatku.


*****************************************************************************


Serdecznie pozdrawiam
Duszyczka IrenkaWróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018