Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-06-20 06:27:02 Aktualizacja dnia: 2019-05-06 15:50:13
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Za pośrednictwem Duszyczki Irenki
od Siostry Amabilis
o Spotkaniu Młodzieży w Poznaniu 2009 :-)


Dnia 4-01-2010 o godz. 10:10 Silibama Gliniecka napisał(a):

    Deo gratias!
     
    W dniach od 29 grudnia 2009 r. do 2 stycznia 2010 r. ponad trzydziestoosobowa grupa oriońska uczestniczyła w 32 Europejskim Spotkaniu Młodzieży, Taize - w Poznaniu. Grupę tę tworzyli reprezentanci młodzieży oraz księża i siostry ze Zgromadzeń założonych przez św. Alojzego Orione. Nasza grupa, zaraz po przyjeździe do Poznania, została podzielona na cztery mniejsze i posłana do czterech rożnych parafii w Poznaniu oraz w pobliskich miejscowościach. W parafiach każdy uczestnik otrzymał adres rodziny, która gościła nas w czasie spotkania.  Jako grupa mieliśmy zatem możliwość integrowania się tylko podczas posiłków wydawanych na halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Łączyła nas jednak wspólna modlitwa oraz niezwykła atmosfera tych dni. Urzekająca była prostota całego spotkania oraz głęboka cisza w czasie modlitwy, a także zaangażowanie tak wielu młodych ludzi z rożnych stron Europy i świata we wspólny śpiew kanonów z Taize. Z radością i podziwem obserwowaliśmy tych, którzy podczas spotkania bezinteresownie włączali się w rożne formy posługi dla wspólnego dobra. Entuzjazm i dyspozycyjność, takt i kultura osobista, wielki szacunek dla każdego i gotowość przyjścia każdemu z pomocą - tym wyróżniała się młodzież uczestnicząca w spotkaniu. Urzekająca była gościnność Poznańskich rodzin i wspólnot parafialnych. Budujące było świadectwo wiary, którym dzieliliśmy się podczas pracy w grupach. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób, a wszystkich łączył ten sam Duch. Dzięki Jego obecności, pomimo różnic kulturowych, barier językowych i naszych osobistych ograniczeń - doświadczyć mogliśmy prawdziwej KOMUNII.    
    Za wszystko Bogu niech będą dzięki!!!

Z oriońskim pozdrowieniem oraz serdeczną modlitwą

s. M. Amabilis


PoznanPoznan
PoznanPoznan
PoznanPoznan

Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018