Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2019-06-20 06:27:19 Aktualizacja dnia: 2019-05-06 15:50:13
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 13 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2018 i 12 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Rozważania Duszyczki Irenki na Boże Narodzenie 2008 :-)


Pokój ludziom dobrej woli...

Nadchodzą kolejne święta Bożego Narodzenia. Święty czas, w którym adorujemy Nowonarodzone Dziecię Jezus, położone w żłobie. Czas, w którym Bóg przychodzi do nas, zaś Aniołowie zwiastują ziemi pokój.

W czasie kryzysu finansowego, gospodarczego, rozterek, problemów, konfliktów politycznych pragniemy pokoju, jak niczego innego na świecie. Pragnienie to tym bardziej wyostrza się we mnie, mieszkającej na Wschodzie Europy, ze względu na zbrojny konflikt, który miał miejsce w sierpniu w Gruzji. Okazało się wówczas, że kraj, który jest duży, wcale nie musi być wielki, a jego rządzący nie są tak naprawdę mądrzy i rozważni. Rosja, ogromny kraj, weszła w konflikt zbrojny z o wiele mniejszą Gruzją. Kraj ten, którego naród jest taki dumny i pełen zapału, ognia, artyzmu, nie poddał się, nie uległ.... O pokój w Gruzji będę w tę Wigilię prosiła Pana szczególnie. Módlmy się też o pokój w sercach rządzących państwami, o mądrość i rozwagę.

Wiele jeszcze jest „ognisk zapalnych” na tym świecie, wiele z nich tli się od tak dawna, że tylko Pan może je zgasić. Prośmy pana w te święta Bożego Narodzenia, by sprawił, że zgasną wszystkie ogniska, które się palą, jątrzą, świadczą o konfliktach, problemach...

Bardzo wiele konfliktów jest w miejscach pracy – pomódlmy się o to, żeby i one się rozwiązały.

Niech zapanuje pokój w naszych rodzinach, niech pan sprawi, że w rodzinach zwaśnionych na nowo narodzi się Miłość. Jak pisze ks. Jan Twardowski:

„Pomódlmy się w Noc Betlejemską

noc szczęśliwego rozwiązania

by wszystko się nam rozplątało

wojny, konflikty, powikłania...”

Prośmy Boga, by ludzie nie rozcinali tego, co mogą rozplątać, by umieli w porę się godzić i powiedzieć: „przepraszam”. Niech będzie w nas więcej pragnienia dobra i szczęścia innych i obyśmy potrafili to pragnienie jak najlepiej realizowac. Niech już nie będzie cierpień ani łez. Niech w każdym z nas odzywają się słowa: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli...”

Z pozdrowieniem świątecznym oraz serdeczną modlitwą

duszyczka IrenkaWróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018