Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2024-06-22 23:48:31 Aktualizacja dnia: 2024-06-01 09:35:27
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 18 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2023 i 17 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!

Rozważania Duszyczki Irenki na święto w dniu 2 maja - Dzień Flagi :-)


2 maja – Dzień Polskiej Flagi Narodowej

Został ustanowiony w 2004 roku. Nie jestem narodowości polskiej, ale jestem dumna, że mieszkam w Polsce, że widzę tę flagę na gmachach urzędów. Cieszyłam się, gdy Justyna Kowalczyk stanęła na najwyższym podium, a polska flaga narodowa była najlepiej wyeksponowana. W smutnych dniach żałoby narodowej biało-czerwona flaga, przepasana kirem wywoływała we mnie uczucie smutku i bólu, ale też nadziei, że to nie darmo… Pamiętam bardzo emocjonującą scenę z filmu „Katyń” A. Wajdy, gdy dwu żołnierzy sowieckich rozdziera flagę polską na pół, by potem owinąć materiałem nogi. Wobec znanych realiów historycznych nie można twierdzić, że takie sytuacje nie miały miejsca.

Powrócę jeszcze do tak niedawnych dni tragedii i żałoby. Wielu z nas pamięta relacje z ulic Warszawy i Krakowa, i tłumy ludzi, trzymających w ręku biało-czerwone flagi. Nikt nie kazał im tego robić – szli sami, chcąc zademonstrować swój patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny, która tak nagle została pozbawiona Najlepszych. Polacy za granicą przypinali do płaszczy i marynarek biało-czerwone wstążki. Pod ambasady i konsulaty polskie na całym świecie niesione były biało-czerwone kwiaty. W pewnej chwili, na przykład, w Smoleńsku ich zabrakło. Ukraińcy, Rosjanie, Litwini, Niemcy, Holendrzy przynosili kwiaty w kolorach flagi polskiej, by wyrazić swój żal i ból, solidarność i współczucie. Połączenie białych i czerwonych kwiatów jest piękne, w tych dniach nabrało ono szczególnego znaczenia.

Skończyła się żałoba narodowa, ból zostanie jeszcze długo. 27 kwietnia 2010 r. , gdy piszę te słowa, ciała wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem nie zostały jeszcze oddane ziemi. Wierzę, że ten zryw narodowy, ta solidarność w biało-czerwonych barwach nie zginie ani nie zgaśnie. Wierzę też, że każdy Polak wywiesi 2 maja biało-czerwoną flagę – na budynku Rady Miasta, szpitala, szkoły, ale także na bloku, kamienicy, domku jednorodzinnym i na chatce na wsi. Ufam, że widok tej flagi zawsze będzie napełniał Polaków duchem patriotyzmu, solidarności, jedności i nadziei.


Duszyczka Irenka


Wróć do strony głównej

Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2021