Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Duszek Strona Duszyczek i Duszków - Internetowa wspólnota pomocy i wsparcia duchowego. Rozmowy, wartości, intencje
DUSZKI.PL
a tak dokładnie to Duszyczki i Duszki (*) - czyli "Duszkowo" :-)
Dzisiaj jest: 2018-12-13 08:37:57 Aktualizacja dnia: 2018-12-02 10:08:11
Duszka
MiloscMilosc Gdy oczekujesz pomocy lub sam(a) chcesz innym pomagać. Albo chciał(a)byś porozmawiać o czymś ważnym lub choćby tylko o wczorajszym podwieczorku :-) Dla wszystkich, w każdym wieku - od 0 do 201 lat ;-)
[an error occurred while processing this directive]
Strona główna Teksty i inne Intencje Dla Gości Dla Duszków Poczta Duszków Kontakt i Info
Modlitewnik Archiwum Dodaj intencję Galeria i eKartki O Duszkach Forum Księga Gości
Rocznica 12 lat oficjalnego działania Duszków w dniu 01.11.2017 i 11 lat strony Duszki.pl! (*):-) Serdecznie zapraszamy!
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!


Duszyczka Renia S
proponuje
połączmy naszą Duszkową Wspólnotę poprzez wspólną modlitwę


Część XII
(
skrót do Część XI Część X Część IX Część VIII Część VII Część VI Część V Część IV Część III Część II Część I)

Witajcie!
Mam ogromną prośbę, połączmy naszą Duszkową rodziną jeszcze bardziej poprzez wspólną modlitwę.
Spotykajmy się duchowo w każdy czwartek o godz.21 odmawiając modlitwy, które będę przesyłać każdego tygodnia. Módlmy się za naszą wspólnotę, polecajmy nas wszystkich, a szczególnie prośmy w intencjach przekazywanych przez Zbyszka.
Serdecznie pozdrawiam.
            Duszyczka Renata

Wspólna Modlitwa Duszyczek i Duszków

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25, 40).

Panie Jezu daj nam uważne oczy byśmy zawsze dostrzegali oczekujących na naszą pomocną dłoń.
Napełnij nasze serca Twoją miłością,która przebacza,nie pamięta złego,wszystko znosi...
Jezu daj nam siłę,byśmy pokonując własne słabości bardziej żyli dla innych niż dla siebie.

„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”
(Flp 4,13).


Modlitwy Tygodniowe

O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje” (J 16,23).
Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.” (18: 18-20).


Modlitwa DCXV (615)
2018-12-12


Wszechmogący Boże, zabierz ode mnie wszelkie pyszne myśli, wszelkie pragnienia mojej własnej chwały, wszelką zazdrość, wszelką chciwość, obżarstwo, lenistwo i lubieżność, wszelkie uczucia gniewu, wszelką żądzę zemsty, wszelkie pragnienie albo radość z nieszczęścia innych, wszelką przyjemność z doprowadzania ich do złości i gniewu, wszelkie zadowolenie z zarzutów lub ze znieważania kogokolwiek będącego w nieszczęściu i niedoli.

A we wszystkich moich czynach i we wszystkich moich słowach, i we wszystkich moich myślach obdarz mnie, dobry Boże, sercem pokornym, skromnym, cichym, zgodnym, cierpliwym, miłosiernym, łaskawym, czułym i litościwym, tak abym zakosztował Ducha Świętego.

Daj mi, dobry Boże, prawdziwą wiarę, mocną nadzieję i żarliwą miłość; taką miłość do Ciebie, dobry Boże, która przewyższałaby nieporównanie miłość siebie samego, abym nie kochał niczego co mogłoby Ci się nie podobać, lecz wszystko co kocham, abym kochał w Tobie.Modlitwa DCXIV (614)
2018-12-05


Panie, nasz Boże, pomóż nam gorliwie się przygotować na przyjście Chrystusa, Twojego Syna, aby gdy przyjdzie i zapuka do naszych drzwi, zastał nas czuwających na modlitwie i z radością głoszących Jego chwałę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków.Modlitwa DCXIII (613)
2018-11-28


MODLITWA ŚW. GERTRUDY uwalniająca 1000 dusz z czyśćca

Ojcze Przedwieczny,
ofiaruję Ci, Najdroższą Krew Boskiego Syna Twego,
Pana naszego, Jezusa Chrystusa
w połączeniu ze wszystkimi Mszami świętymi
dzisiaj na całym świecie odprawianymi,
za dusze w Czyśćcu cierpiące, za umierających,
za grzeszników na świecie,
za grzeszników w Kościele powszechnym,
za grzeszników w mojej rodzinie,
a także w moim domu. Amen.Modlitwa DCXII (612)
2018-11-21


Obdarz mnie Twoją łaską, łaskawy Jezu, aby była ze mną i pozostawała we mnie aż do końca.
Daj, abym zawsze pragnął i chciał tylko tego co Tobie odpowiada i co Tobie miłe.
Niech Twoja wola będzie moją, a moja niech zawsze podąża za Twoją i z nią współbrzmi najlepiej.
Niechaj chcę tego, co i Ty, i tego samego nie chcę, abym nawet nie potrafił chcieć albo nie chcieć inaczej, niż Ty chcesz, czy nie chcesz.
Daj mi umrzeć dla wszystkiego, co jest na świecie, znaleźć radość w tym, aby być wzgardzonym dla Ciebie i nie znanym za życia.
Daj mi ponad wszystko, co upragnione, spocząć w Tobie i w Tobie ukoić serce.
Ty jesteś prawdziwy pokój serca, Tyś jedyne odpocznienie; poza Tobą wszystko jest trudne i niespokojne.
W tym pokoju, tylko w nim, a więc w Tobie jedynym, najwyższym i wiekuistym dobru, nie zasnę i odpocznę.
Amen.Modlitwa DCXI (611)
2018-11-14


Panie, Boże Wszechmogący, błagam Cię przez Najświętsze Ciało i Krew Twego Boskiego Syna, Jezusa Chrystusa, które w noc przed męką dał jako pokarm i napój swym umiłowanym Apostołom i przekazał Kościołowi świętemu na wieczną Ofiarę i życiodajny Pokarm dla wiernych, racz wybawić dusze z czyśćca, a szczególnie tę, która miała największe nabożeństwo do tej Tajemnicy Miłości, by mogła chwalić Cię razem z Twoim Synem i Duchem Świętym w chwale Twojej na wieki. Amen.
Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Wieczny odpoczynek...Modlitwa DCX (610)
2018-11-07


 Akt miłosierdzia za dusze w czyśćcu cierpiące
O Niepokalana Maryjo, Matko Miłosierdzia, która widziałaś święte Ciało ukochanego Syna Twojego wzniesione na krzyżu, patrzyłaś na ziemię przesiąkniętą Jego Krwią i byłaś obecna przy okrutnej Jego śmierci. Polecamy Ci, Matko Najświętsza, dusze cierpiące w czyśćcu i błagamy, racz wejrzeć na nie okiem miłosierdzia Twojego i uproś im wybawienie z mąk. Dla uproszenia Twej łaski, o Matko Niepokalana, przebaczamy szczerze i serdecznie tym wszystkim, którzy nas obrazili i przez Twoje wstawiennictwo prosimy Jezusa o udzielenie im wszelkiego dobra - łaski i błogosławieństwa w zamian za zło, które nam wyrządzili lub którego nam życzyli. Przez Twoje ręce, o Panno święta, ofiarujemy Bogu ten akt miłości dla uproszenia miłości dla dusz, które poddane są oczyszczeniu. AmenModlitwa DCIX (609)
2018-10-31


 Módlmy się za Wszystkich Zmarłych - już Świętych i tych oczekujacych w czyśćcu - w nadziei na szybkie Ich zbawienie.
Jako Duszki poświęćmy modlitwę nie tylko bliskim i innym znanym nam osobom, ale każdej Duszy, która takiej modlitwy potrzebuje.Modlitwa DCVIII (608)
2018-10-24


Modlitwa za Kościół i za Ojca Świętego

O, Najświętsza Maryjo Panno, Królowo Różańca Świętego, Matko cudowna! Ilekroć Kościół Święty, ta Oblubienica Syna Twego znajdował się w niebezpieczeństwie, ilekroć nieprzyjaciele Jego wewnętrzni i zewnętrzni wystąpili z Nim do walki i usiłowali zgotować Mu upadek, tyle razy stawałaś w Jego obronie i niweczyłaś niecne zamiary wrogów, a Kościołowi triumf odnieść dawałaś. Kościół nazwał Cię swoją Matką i Maryją Zwycięską!
O, Maryjo, Królowo Różańcowa! Błagam Cię za tym Kościołem, który może nigdy nie potrzebował Twojej obrony i pomocy tak bardzo, jak w czasach obecnych, bo chyba nigdy jeszcze niewiara, bezbożność i zepsucie obyczajów nie szerzyły się tak bardzo jak teraz i chyba nigdy nie było tak zaciętej walki z Kościołem, jak za dni naszych.

Pokaż, więc Maryjo, żeś jest Matką Kościoła i Opiekunką wszechpotężną i że jedno Twoje wstawienie się u Syna Twego Boskiego wystarcza, aby zapewnić Kościołowi zwycięstwo nad wrogami! Otocz także swoją potężną opieką Namiestnika Chrystusowego, widzialną Głowę Kościoła. Wlej w serca wszystkich chrześcijan należny dla Niego szacunek, uległość dla jego nieomylnej władzy i miłość na którą, jako Ojciec wszystkich wiernych zasługuje.
Powołaj Kościołowi apostołów i obrońców Jego praw, utwierdź Katedrę Świętego Piotra w Rzymie i złącz serca i umysły wiernych jak najściślej z tym źródłem jedności katolickiej. AmenModlitwa DCVII (607)
2018-10-17


Maryjo, Matko Boża ! Dając nam do ręki różańcowy sznur, pragniesz wprowadzić nas w bogactwo Słowa Bożego rozpoznanego i wcielonego w życie Twoją wiarą. Twoje pełne miłości poznanie Boga, Twoja wiedza o Nim nie ma równych sobie. Dając nam do ręki i do serc różaniec, zamierzasz przeprowadzić nad do poznania Jezusa, do najgłębszej i najsubtelniejszej więzi z Nim... Spraw, Pani, abyśmy mogli patrzeć na wszystko źrenicą Twego Serca. Naucz nas tego przez Różaniec ! Naucz nas z Twego serca czerpać Różańcem skarby wiary, nadziei i miłościModlitwa DCVI (606)
2018-10-10


Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.Modlitwa DCV (605)
2018-10-03


Boże, Ty powołałeś mnie do życia z polskich rodziców i na polskiej ziemi. Dziedzictwo mego Narodu kształtowało moje myśli, chleb polskiej ziemi żywił moje ciało. Nie mogę kochać Twojego świata, nie kochając na pierwszym miejscu mojej Ojczyzny. Proszę więc, ześlij na Nią, błogosławieństwo Swoje. Niech rozkwita w pokoju i sprawiedliwości, a ja niech poznam moje wobec Niej obowiązki i z Twoją pomocą je wypełnię.

Modlitwa za Ojczyznę ks. kard. Augusta Hlonda

O Duchu Święty, swe dary spuść na tych,
którzy kierują losami Polski, i na cały Naród,
abyśmy słuchając Twych natchnień w życiu prywatnym i publicznym,
żyli świętym prawem Bożym. Amen.Modlitwa DCIV (604)
2018-09-26


28 września 2018, godz. 15:00
Koronka do Bożego Miłosierdzia
na ulicach miast świata!

Już po raz dziesiąty 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga. Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których będzie odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest publikowana na stronie: www.iskra.info.pl Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, które Jezus dał św. Siostrze Faustynie, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo.

Dołączmy do tej modlitwy, odmówmy koronkę 28 września o godz.15 w miejscu gdzie wtedy będziemy, może ktoś do nas dołączy. NIECH BOŻE MIŁOSIERDZIE ROZSZERZA SIĘ NA CAŁY ŚWIATModlitwa DCIII (603)
2018-09-19


Ojcze nasz, zatroskani o młodzież, prosimy Cię o szczególne dla niej łaski. Pomóż młodym znaleźć prawdę, której pragną i spraw, by nie gorszyli się fałszem i obłudą świata. Zachowaj ich wrażliwe dusze od zła i niemoralności, która odbiera sens życia i nadzieję oraz oddala od Ciebie, Boże, który jesteś dobrem jedynym i celem naszym. Wskaż im, Ojcze, jak przygotować się nauką i pracą do podjęcia czekających ich w życiu obowiązków. Niech cieszą się pięknem świata i radują swoją młodością, niech zaufaniem darzą rodziców i wychowawców. W Twoim Synu, a Panu naszym Jezusie Chrystusie niech znajdą drogę, prawdę i życie. Amen.Modlitwa DCII (602)
2018-09-12


Modlitwa bł. s. Mariam – „Małej Arabki”
O Duchu Święty, źródło pokoju i światłości, przyjdź mnie oświecić.
Jestem głodna – przyjdź mnie nakarmić.
Jestem spragniona – przyjdź mnie orzeźwić.
Jestem ślepa – pozwól abym przejrzała.
Jestem słaba – przyjdź mnie umocnić.
Jestem biedna – przyjdź mnie ubogacić.
Jestem nieoświecona – przyjdź i daj mi poznać Jezusa.
Przyjdź, mój Pocieszycielu! Przyjdź, moja radości! Przyjdź, moja światłości! Przyjdź, moja mocy! Przyjdź, Dawco pokoju! Duchu Święty, powierzam się Tobie.Modlitwa DCI (601)
2018-09-05


Drogie Duszki, otoczmy modlitwą dzieci , młodzież i nauczycieli, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny.
Pod Twoją Obronę . . .Modlitwa DC (600)
2018-08-29


Święci i Błogosławieni Polscy Męczennicy orędujcie u Boga za naszym Narodem. Niech pokój, dobro i miłość braterska panuje w naszym kraju. Przykładem i drogowskazem nam bądźcie, jak żyć dla Boga i Ojczyzny i jak osiągnąć wieczne zbawienie.
Panie, Boże Wszechmogący wejrzyj na cierpienia sług Twoich, które znosili z miłości do Ciebie i dla chwały Twojej. Za ich wstawiennictwem prosimy Cię okaż Ludowi Twojemu wielkie Miłosierdzie i obdarz go męstwem, mądrością i prawością serc.
Uchroń nas Boże od nienawiści, pogardy i zła wszelkiego, a w najtrudniejszej sytuacji daj nam dostrzec jasny promień Miłosierdzia Twego. Amen.

Matko Narodu Polskiego, padamy dziś do stóp Twoich w dziękczynieniu, że przez wieki otaczałaś nas płaszczem swej opieki. Dziękujemy Ci, że Ojców naszych wyprowadziłas z rąk najeźdźców i nieprzyjaciół. Dziekujemy Ci za wolność i pokój, za każdą otartą łzę naszych matek i ojców.
Spraw, byśmy wiary naszych praojców dochowali i stali się zdolni własnymi rękami i wzajemną miłością w służbie Krzyża Twojego Syna, zachować Królestwo Boże w nas, w naszych rodzinach i w naszym Narodzie.
Panie, Boże Wszechmogący, napełnij nas mocą Ducha Świętego, dodaj ufności w Twe Miłosierdzie, oświeć nasze umysły, wzbudź w naszym Narodzie chęć do cierpliwej walki o zachowanie wiary, pokoju i wolności.
Boże wszechmogący, niech Duch Twój zmienia oblicze tej ziemi i umacnia nasz Naród, abyśmy przez zawierzenie Maryi, Matce Kościoła i Królowej Polskich Męczenników pozostali zawsze wierni Chrystusowi i Ojczyźnie. Bo Ty żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.Modlitwa DXCIX (599)
2018-08-22


Modlitwa za rodziny przez przyczynę Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych
Najświętsza Maryjo, Wspomożycielko Wiernych, Tobie powierzamy naszą rodzinę, gorąco pragnąc, aby upodobniła się do Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech w naszych sercach zamieszka szczera pobożność, wzajemna miłość, niezmącony pokój i umiłowanie sprawiedliwości.

Uproś naszej rodzinie łaskę niezachwianej wiary. Ucz nas wiernego wypełniania Bożych przykazań. Zachowaj nas od nieszczęść, chorób, nędzy i głodu,
a także nałogów i wad, które niszczą szczęście rodzinne. Otwórz nasze serca na potrzeby bliźnich.

Bądź gwiazdą przewodnią dla umysłów naszych, rozpogadzaj dni smutne, dodawaj siły do pracy; spraw, by dzieci otaczały uczynną miłością rodziców, zachowaj od złego młodzież i otwieraj jej umysł na dobro, prawdę i piękno, a rodziców i małżonków skłaniaj do ofiarnej i przykładnej miłości oraz służby dla dobra całej rodziny. Błogosław dziadkom i wszystkim starszym, niech cieszą się życzliwością i miłością dzieci i wnuków.

Matko i Królowo, dziękujemy Ci za wszelkie dobro i prosimy: zachowaj nas na zawsze w Twojej miłości.

AmenModlitwa DXCVIII (598)
2018-08-15


Drogie Duszki, przenieśmy sie duchowo przed Oblicze Jasnogórskiej Pani.

Jasnogórska Matko Kościoła,
z chórami Aniołów i Świętych naszych Patronów
klękamy w pokorze u stóp Twego tronu.
Ty od wieków jaśniejesz cudami i łaskami na Jasnej Górze
– stolicy Twego miłosierdzia.
Wejrzyj w nasze serca,
które Ci przynoszą hołdy czci i oddanej miłości.
Rozbudź wśród nas serca świętych,
kształtuj prawdziwych apostołów wiary,
umacniaj miłość do Kościoła świętego,
wyjednaj nam upragnione łaski…
Matko o zranionym obliczu,
składam w Twe ręce siebie i wszystkie drogie mi osoby.
Tobie ufam,
liczę na Twe orędownictwo u Syna
ku chwale Boga w Trójcy Jedynego.
Amen.Modlitwa DXCVII (597)
2018-08-08


Wszechmogący Wieczny Boże,
Ty niegdyś dla ludu wędrującego przez
pustynię byłeś wodzem i drogą,
otaczaj opieką tych wszystkich, którzy
podjęli się trudu pieszej pielgrzymki,
daj im szczęśliwie dojść do Tronu
Jasnogórskiej Pani i dopomóż
bezpiecznie powrócić do domów.
Najlepszy nasz Ojcze
Ty przez Jezusa Chrystusa
w Duchu Świętym prowadzisz do siebie
swój Kościół Pielgrzymujący na ziemi,
dozwól abyśmy Ciebie szukali
ponad wszystko i zawsze kroczyli
w naszej ziemskiej pielgrzymce
drogą Twoich przykazań.
Panie nieba i ziemi, Ty nam dałeś
Najświętszą Marię Pannę jako wzór
do naśladowania.
Spraw abyśmy w Nią wpatrzeni,
postępowali drogą nowego życia.
AMENModlitwa DXCVI (596)
2018-08-01


Boże, Ty powołałeś mnie do życia z polskich rodziców i na polskiej ziemi. Dziedzictwo mego Narodu kształtowało moje myśli, chleb polskiej ziemi żywił moje ciało. Nie mogę kochać Twojego świata, nie kochając na pierwszym miejscu mojej Ojczyzny. Proszę więc, ześlij na Nią, błogosławieństwo Swoje. Niech rozkwita w pokoju i sprawiedliwości, a ja niech poznam moje wobec Niej obowiązki i z Twoją pomocą je wypełnię. Amen.Modlitwa DXCV (595)
2018-07-25


Ojcze nasz, zatroskani o młodzież, prosimy Cię o szczególne dla niej łaski. Pomóż młodym znaleźć prawdę, której pragną i spraw, by nie gorszyli się fałszem i obłudą świata. Zachowaj ich wrażliwe dusze od zła i niemoralności, która odbiera sens życia i nadzieję oraz oddala od Ciebie, Boże, który jesteś dobrem jedynym i celem naszym. Wskaż im, Ojcze, jak przygotować się nauką i pracą do podjęcia czekających ich w życiu obowiązków. Niech cieszą się pięknem świata i radują swoją młodością, niech zaufaniem darzą rodziców i wychowawców. W Twoim Synu, a Panu naszym Jezusie Chrystusie niech znajdą drogę, prawdę i życie. Amen.Modlitwa DXCIV (594)
2018-07-18


Maryjo, Matko Dobrej Rady, która powiedziałaś: Uczyńcie wszystko, co wam powie Syn, wypraszaj nam u Chrystusa łaskę dobrych wyborów.
Niech Twoja modlitwa wyjedna zgodę i miłość w naszych rodzinach, opiekę i dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży, pomyślność dla naszej Ojczyzny i błogosławieństwo dla Kościoła Świętego i Jego Pasterzy.
W chwilach trudnych, w cierpieniach i wątpliwościach, błagaj o Boże światło, które pozwoli nam rozpoznać wolę Chrystusa i o Jego moc, abyśmy umieli tę wolę wypełnić.
Zawierzamy się Twojemu wstawiennictwu na wszystkich drogach naszego życia. Orędowniczko i Doradczyni nasza, niech Twoja modlitwa wyjedna nam dar Bożej miłości i radość życia wiecznego. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.Modlitwa DXCIII (593)
2018-07-11


Jezusie, synu Dawida, Ty znasz mnie po imieniu, co sprawia że wiesz o mnie wszystko. A jednak pomimo moich niedołężności i ułomności powołujesz mnie do głoszenia Ewangelii. Chcesz abym niósł Cię do moich najbliższych. Proszę Cię, Panie, abym zrealizował to, do czego mnie powołujesz za pomocą tych zdolności, które mi dałeś.

Święta Rito, ty nigdy nie unosiłaś się pychą nad innych, ale dobrze wykorzystałaś dary otrzymane od Boga. Naucz mnie tej umiejętności, aby każdy mój czyn głosił Jego chwałę. Niech moje życie będzie pieśnią na cześć Jego Królestwa. Amen.Modlitwa DXCII (592)
2018-07-04


Panie Jezu, wyznaję Cię jako swojego Mistrza i Pana, Wierzę, że każdą kroplę swojej drogocennej Krwi przelałeś po to, aby odkupić mnie i moją rodzinę, aby uwolnić nas od szatana, grzechu i wszelkich zniewoleń. Panie Jezu z głęboką wiarą w Ciebie proszę, aby Twoja Krew okryła to miejsce, każdy kąt mojego domu, wszystkie pojazdy, którymi się poruszam ja i moi bliscy i wszelką własność, którą Ty nam dałeś. Panie Jezu, obmyj swoją drogocenną Krwią mnie samego i moją rodzinę. Proszę o całkowitą ochronę życia mojego i mojej rodziny. Panie Jezu, zachowaj nas dziś od złego. Od grzechu pokus, ataków i dręczeń ze strony szatana, od lęku przed ciemnościami i przed ludźmi, od chorób, zwątpienia, złości, nieszczęść I wszystkiego, co nie należy do Twojego Królestwa. Napełnij nas, Panie Jezu swoim Duchem Świętym i obdarz darami: mądrości, poznania, wiary, rozumu i rozeznania, tak abyśmy żyli dziś w Twojej chwale wypełniając wszystko to, co dobre. Chwała Ci Jezu! Dziękuję Ci Jezu! Kocham Cię Jezu! Uwielbiam Cię Jezu!Modlitwa DXCI (591)
2018-06-27


Daj mi, o Panie,
serce całkowicie zgodne z Twoimi uczuciami,
serce na tyle pokorne, aby znało i kochało swoja nicość,
serce tak cierpliwe,
by umiało być panem siebie i uciszyć swoje niepokoje;
serce miłosierne, które współczułoby biedom innych
i byłoby gotowe im ulżyć;
serce czyste, oderwane,
serce płonące miłością do swojego Boga, który oby stanowił na tej ziemi
jego zajęcie, jego szczęście, jego jedyny skarb.

(G.M. Fulcnis)Modlitwa DXC (590)
2018-06-20


1. O, mój Jezu, Któryś powiedział:  „Proście a otrzymacie, szukajcie a znajdziecie, pukajcie a otworzą wam”, oto pukam, szukam, proszę o łaskę …
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…  Chwała Ojcu…

2. O, mój Jezu, Któryś powiedział: „O cokolwiek będziecie prosili Ojca, da wam w Imię Moje”, oto ja w imię Twoje proszę Twego Ojca o łaskę…
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…  Chwała Ojcu…

3. O, mój Jezu, Któryś powiedział: „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą”, oto w oparciu o nieomylność Twoich słów proszę Cię o łaskę…
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…  Chwała Ojcu…

Najświętsze Serce Jezusa wierzę i ufam Tobie.

Najświętsze   Serce Jezusa, Które nie możesz jednego, mianowicie nie ulitować się nadnieszczęśliwymi, miej miłosierdzie nade mną biednym grzesznikiem i udziel mi łaski, o którą Cię proszę przez Niepokalane Serce Maryi, Twojej i naszej Matki.

Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj!  Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy, do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje  na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż.  O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

Święty  Józefie, tak bardzo złączony z  Najświętszym Sercem Jezusa,  módl się za nami !

Święty Ojcze Pio, módl się za nami!Modlitwa DLXXXIX (589)
2018-06-13


Najświętsze Serce Zbawiciela, w moich tak wielu troskach i cierpieniach zwracam się do Ciebie z dziecięcą ufnością i błagam o pomoc i ratunek. Mam nadzieję, że mnie wysłuchasz, gdyż powiedziałeś: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11,28). Dlatego przychodzę do Ciebie i błagam przez zasługi Twej Męki, za przyczyną Matki Najświętszej i wszystkich Twoich Świętych, udziel mi łaski, o którą Cię proszę...
Litania do Najświętszego Serca Pana JezusaModlitwa DLXXXVIII (588)
2018-06-06


Pomnij, o Boskie Serce Jezusa,
na to wszystko, coś uczyniło, aby zbawić nasze dusze, i nie pozwól, żeby one zginęły. Pomnij na wieczną i nieskończoną miłość, jaką masz dla nich. Nie odrzucaj tych dusz, które przychodzą do Ciebie, upadając pod ciężarem swej nędzy i przyciśnięte cierpieniem. Ulituj się nad naszą nędzą, ulituj się nad nami wśród niebezpieczeństw, jakie nam grożą ze wszystkich stron. Ulituj się nad nami, jęczącymi i wzdychającymi wśród cierpień życia codziennego.

Pełni ufności i miłości przychodzimy do Twego Serca, jako do Serca najlepszego z Ojców, najczulszego i najbardziej współczującego Przyjaciela. Przyjmij nas, o Serce Najświętsze, w swym nie-skończonym dla nas miłosierdziu. Daj nam odczuć skutki Twego współczucia i Twojej miłości. Okaż się naszym Wspomożycielem, naszym Pośrednikiem wobec Ojca i przez zasługi Twej Przenajdroższej Krwi użycz nam siły w niemocy, pociechy w utrapieniach oraz łaski do miłowania Ciebie w czasie i posiadania Cię w wieczności. Amen.

Serce Jezusa jest ogniskiem i źródłem miłości, miłości wyższej niż niebo, głębszej niż morze, rozleglejszej niż wszechświat, dłuższej niż wieczność, tej miłości niepojętej, której pełne są Jego słowa i czyny.

bł. Józef Sebastian PelczarModlitwa DLXXXVII (587)
2018-05-30


Chryste, Kapłanie Nowego i Wiecznego Przymierza, naucz Twój Kościół kroczyć za Tobą, pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka  nie tylko w dzisiejszej uroczystej procesji.Chryste, Królu pokoju i sprawiedliwości, naucz rządzących państwami niestrudzenie dążyć do dobra obywateli i zgody między narodami.Chryste, manno zesłana z nieba, daj wszystkim niewierzącym doświadczyć Twojego miłosierdzia, okazanego w ustanowieniu Eucharystii.Chryste, niebiański Lekarzu, dopomóż wszystkim, którzy się źle mają, aby w Tobie odnaleźli ukojenie.Chryste, prawdziwy czcicielu Ojca, daj wszystkim zmarłym radować się komunią z Ojcem w niebie.Chryste, niewidzialny Gościu naszej uczty, prosimy Cię, przybądź do nas, zasiądź do stołu razem z nami i z nami pozostań.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu jak była na początku, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.Modlitwa DLXXXVI (586)
2018-05-23


Litania do św. Rity o dary Ducha Świętego
Owocem Ducha Świętego jest miłość.
Ty, św. Rito, nią żyłaś. Uproś ją dla nas.
Owocem Ducha Świętego jest pokój.
Ty, św. Rito, nim żyłaś. Uproś go dla nas.
Owocem Ducha Świętego jest radość.
Ty, św. Rito, nią żyłaś. Uproś ją dla nas.
Owocem Ducha Świętego jest cierpliwość.
Ty, św. Rito, nią żyłaś. Uproś ją dla nas.
Owocem Ducha Świętego jest przebaczenie.
Ty, św. Rito, nim żyłaś. Uproś go dla nas.
Owocem Ducha Świętego jest czystość.
Ty, św. Rito, nią żyłaś. Uproś ją dla nas.
Owocem Ducha Świętego jest wierność.
Ty, św. Rito, nią żyłaś. Uproś ją dla nas.
Owocem Ducha Świętego jest panowanie nad sobą.
Ty, św. Rito, nim żyłaś. Uproś go dla nas.
Owocem Ducha Świętego jest nadzieja.
Ty, św. Rito, nią żyłaś. Uproś ją dla nas.

Modlitwa końcowa:
Panie Jezu, oddajemy Ci nasze trudne sprawy osobiste i nasze wielkie pragnienie dobra. Za pośrednictwem św. Rity prosimy, ześlij Twojego Ducha, abyśmy, tak jak św. Rita, w swoich czynach i słowach kierowali się Twoją Ewangelią i byli prowadzeni Twoją łaską. Ty jesteś Bogiem, który żyje i króluje z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. AmenModlitwa DLXXXV (585)
2018-05-16


Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie… Ps 16, 1 Te słowa z dzisiejszego psalmu są modlitwą o Bożą pomoc. Być może modlił się nimi Paweł w obliczu kolejnych przesłuchań wobec swoich rodaków i rzymskich władz, być może powtarzały je kolejne pokolenia chrześcijan. My także możemy nimi się modlić, możemy nieustannie prosić nimi o Bożą łaskę, aby wszyscy dowiedzieli się i przekonali o Bożej obecności i działaniu w świecie.
Pod Twoja Obronę ...Modlitwa DLXXXIV (584)
2018-05-09


Drogie Duszki, Polecamy w modlitwie wszystkie dzieci które przyjęły Pana Jezusa do serca po raz pierwszy. oddajmy je w opiekę Matki Bożej
Pod Twoja Obrone...Modlitwa DLXXXIII (583)
2018-05-02


MODLITWA ZA RODZINĘ

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi. Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa, „narodzonego z Niewiasty” i przez Ducha Świętego, stawała się prawdziwszym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń.
Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską sakramentu małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny.
Spraw wreszcie, błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu, ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach i poprzez rodziny. Amen. (Jan Paweł II)Modlitwa DLXXXII (582)
2018-04-25


Panie Jezu, Który Jesteś Drogę, Prawdą i Życiem proszę Cię o głęboką wiarę. Wiarę niezachwianą, mocną, taką, która będzie zbudowana na trwałym fundamencie. Boże proszę Cię, by tym fundamentem był Twój Syn – Jezus Chrystus. Ty wszystko możesz – daj mi moc, siłę, bym była wierna temu, co mi dajesz i proponujesz. Chcę Panie, byś mi pomagał dbać i pielęgnować, tę wiarę, którą mam, ale proszę Cię także o to, byś mi pomagał w tym, by ta wiara się wzmacniała, aby była coraz to trwalsza. Proszę Cię o silną wiarę, taką, która pomoże mi wytrwać w trudnych chwilach. Chcę iść w ślady wielu świętych, szczególnie św. Piotra, który po trzykrotnym zaparciu się Ciebie z wiarą wyznał: „Panie, Ty wszystko wiesz. Ty wiesz, że Cię kocham”.Modlitwa DLXXXI (581)
2018-04-18


Niech będzie uwielbiony
Jezus Chrystus,
Syn Boga żywego, który
prawdziwie powstał
z martwych,
który ukazał się
uczniom i Piotrowi,
który pokazał Tomaszowi
ręce swoje i bok zraniony,
który poszedł do Emaus
ze smucącymi się uczniami,
który uradował
Matkę swoją
i Marię Magdalenę,
którego radości
nikt nam nie odbierze.
Jezu Chryste,
Odkupicielu świata,
Zbawco nasz i Bracie,
zmiłuj się nad nami.Modlitwa DLXXX (580)
2018-04-11


UWIELBIENIE  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO
PRZEZ  SIOSTRĘ  Faustynę  KOWALSKĄ.

Miłość Boża jest kwiatem, a Miłosierdzie jest owocem.  Niech dusza wątpiąca czyta te wywody Miłosierdzia Bożego
i stanie się ufająca codziennie Miłosierdziu Bożemu.
Miłosierdzie Boże, wytryskające z łona Ojca- ufam Tobie
Miłosierdzie Boże, największy przymiocie Pana Boga-
Miłosierdzie Boże, tajemnico niepojęta-
Miłosierdzie Boże, żródło tryskające z tajemnicy Trójcy Przenajświętszej-
Miłosierdzie Boże, niepojęte dla ludzi-
Miłosierdzie Boże, niezgłębione przez żaden umysł ludzki lub anielski-
Miłosierdzie Boże, w którym wszyscy jesteśmy zanurzeni-
Miłosierdzie Boże, z którego tryska wszelkie życie i szczęście-
Miłosierdzie Boże, nadziejo nasza do nieśmiertelności-
Miłosierdzie Boże, ponad niebiosa-
Miłosierdzie Boże, źródło cudów i dziwów-
Miłosierdzie Boże, ogarniające wszechświat cały-
Miłosierdzie Boże, zstępujące na świat w Osobie Słowa Wcielonego-
Miłosierdzie Boże, które wypłynęło z otwartej rany Serca Jezusowego-
Miłosierdzie Boże, zawarte w Sercu Jezusa dla nas a szczególnie dla grzeszników-
Miłosierdzie Boże, niezgłębione w ustanowieniu Hostii Świętej-
Miłosierdzie Boże, w ustanowieniu Królestwa Niebieskiego na ziemi-
Miłosierdzie Boże, w sakramencie chrztu świętego-
Miłosierdzie Boże, w sakramencie pokuty-
Miłosierdzie Boże, w usprawiedliwieniu nas przez Jezusa Chrystusa-
Miłosierdzie Boże, towarzyszące nam w dzień i w nocy-
Miłosierdzie Boże, towarzyszące nam przez całe życie-
Miłosierdzie Boże, ogarniające nas szczególnie w godzinie śmierci-
Miłosierdzie Boże, darzące nas życiem nieśmiertelnym-
Miłosierdzie Boże, towarzyszące nam w każdym momencie życia-
Miłosierdzie Boże, chroniące nas od ognia piekielnego-
Miłosierdzie Boże, w nawróceniu grzeszników zatwardziałych-
Miłosierdzie Boże, zdziwienie dla aniołów, niepojętne dla świętych-
Miłosierdzie Boże, niezgłębione we wszystkich tajemnicach Bożych-
Miłosierdzie Boże, dźwigające nas z wszelkiej nędzy-
Miłosierdzie Boże, źródło naszego szczęścia i wesela-
Miłosierdzie Boże, w powołaniu nas z nicości do bytu-
Miłosierdzie Boże, ogarniające wszystkie dzieła rąk Jego-
Miłosierdzie Boże, koronujące wszystko, co jest i co istnieć będzie-
Miłosierdzie Boże, w którym wszyscy jesteśmy zanurzeni-
Miłosierdzie Boże, słodkie ukojenie dla serc udręczonych-
Miłosierdzie Boże, jedyna nadziejo dla dusz zagubionych-
Miłosierdzie Boże, dla serc odpoczniecie i pokoju i wśród trwogi-
Miłosierdzie Boże, dla zagubionych ludzi-
Miłosierdzie Boże, dla zagubionych dusz-
Miłosierdzie Boże, rozkoszy i zachwycie dla dusz świętych-
Miłosierdzie Boże, budzące ufność wbrew nadziei

O Boże, wiekuisty w którym Miłosierdzie Boże jest niezgłębione a skarb litości jest nieprzebrany, bardzo proszę wejrzyj na nas łaskawie i pomnóż w nas Miłosierdzie Swoje, żebyśmy w chwilach ciężkich nie rozpaczali ani upadali na duchu, ale z wielką ufnością poddali się woli Twojej Świętej, która jest Miłością i Miłosierdziem samym.

O niepojętne i niezgłębione Miłosierdzie Boże, kto Cię godnie uwielbić i wysławić może codziennie.  Największy przymiocie Pana Boga wszechmogącego, Tyś słodka nadzieja dla człowieka grzesznego, zagubionego.  W jeden hymn złączcie się gwiazdy, Ziemio i morze, zgodnie, wdzięcznie wyśpiewujcie codziennie niepojęte dla ludzi Najwyższe Miłosierdzie Boże. Amen.

TE MODLITWĘ POWINNO ODMAWIAĆ SIĘ O GODZ. 15 W GODZINNE KONANIA NA KRZYŻU NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA, CODZIENNIE A UPROSIMY WSZYSTKO O CO PROSIMY.Modlitwa DLXXIX (579)
2018-04-04


Janie Pawle II nasz święty orędowniku,
Wspomożycielu w trudnych sprawach
Ty, który swoim życiem świadczyłeś
wielką miłość do Boga i ludzi
Prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi
w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym.
Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich,
co dzień zbliżałeś się do świętości.
Pragnę prosić Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie...
Wierząc, że przez Twoją wiarę,
modlitwę i miłość pomożesz zanieść ją do Boga
Z ufnością w miłosierdzie Boże i moc Twej papieskiej modlitwy.
Pragnę przez Jezusa i Maryje
Za Twoim przykładem zbliżać się do Boga.

Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Chwała ojcu...Modlitwa DLXXVIII (578)
2018-03-28


Na Wielki Czwartek.

 Boże, od którego Judasz swéj zbrodni karę, łotr zaś wyznania swego i skruchy nagrodę przez Syna Twego, a Zbawiciela naszego otrzymał, daj nam doznawać skutku miłosierdzia Twego; a zgładziwszy błędy zastarzałej skłonności, racz udzielić sowitej łaski zmartwychwstania z grzechów naszych, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
 Pokarmami życie wieczne dającemi posileni, błagamy Cię, Panie Boże nasz, abyśmy przez to, co w życiu wypełniamy, dar nieśmiertelności Twojej osiągnęli, przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
 Boże, któryś chciał, ażeby Syn Twój wycierpiał za nas męki na krzyżu jedynie dla zniweczenia władzy nieprzyjaciela dusz naszych, pozwól nam, sługom Twoim, dostąpić łaski zmartwychwstania. Przez Jezusa Chrystusa Pana naszego. Amen.Modlitwa DLXXVII (577)
2018-03-21


Modlitwa o odzyskanie pokoju serca
Wszechmogący Boże, Ty pozwalasz opuszczonym, aby mogli zamieszkać w domu, i przywracasz pomyślność tym, którzy ponieśli klęskę. Wejrzyj na moje utrapienie i przybądź mi na pomoc. Pokonaj niegodziwego wroga, abym uwolniony od jego natarczywości, odzyskał pokój i wolność. Obym mógł Tobie służyć w spokoju i wyznawać, że godne podziwu są Twoje dzieła, przez które przywracasz siłę swojemu ludowi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.Modlitwa DLXXVI (576)
2018-03-14


Modlitwa do Rany Boku Chrystusowego
(do prywatnego odmawiania)

Panie Jezu, Boski Zbawicielu,
któryś nas grzesznych ludzi krwią swoją odkupił,
dziękujemy Ci za najdroższą Ranę Boku Twego,
przez którą dałeś, z miłości ku nam, zranić Serce swoje.
Niech będzie pozdrowiona i błogosławiona Rana Boku Twego,
z której wypłynęła krew i woda na obmycie nas z grzechów.
Panie Jezu cierpiący, przez Ranę Boku Twego udziel nam łaski,
o którą Cię z ufnością błagamy.
Dopomóż nam, abyśmy w życiu naszym na pierwszym miejscu
stawiali miłość ku Tobie a nie troskę o rzeczy doczesne.
Niech przed śmiercią będziemy zaopatrzeni Świętymi Sakramentami,
abyśmy szczęśliwie przeszli do wieczności,
gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu… Modlitwa DLXXV (575)
2018-03-07


Litania o Męce Chrystusa

Panie zmiłuj się nad nami,
Chryste zmiłuj się nad nami,
Panie zmiłuj się nad nami,
Chryste usłysz nas,
Chryste wysłuchaj nas,
Ojcze z nieba Boże – zmiłuj się nad nami,
Synu Odkupicielu świata Boże,
Duchu Święty Boże,
Święta Trójco Jedyny Boże,
Jezu, Synu Boga Żywego,
Jezu, przybity do krzyża na odkupienie rodzaju ludzkiego,
Jezu, umierający na krzyżu dla naszego zbawienia,
Jezu, przez krzyż zwyciężający szatana,
Jezu, przez krzyż gładzący grzechy,
Jezu, przez krzyż otwierający nam niebo,
Jezu, przez krzyż prowadzący swe dzieci do chwały,
Jezu, przez krzyż łaski zlewający na ziemię,
Jezu, który w tym wizerunku cudownym nieustannie dajesz dowody swego miłosierdzia,
Jezu cudowny, wspomożenie i obrona nasza,
Jezu cudowny, który z żywą wiarą uciekających się do Ciebie łaskami ubogacasz,
Jezu cudowny, który konających do życia przywracasz,
Jezu cudowny, który chorym zdrowia udzielasz,
Jezu cudowny, który dotkniętych kalectwem mocą swą wspierasz,
Jezu cudowny, który ufających Tobie w różnych niebezpieczeństwach ochraniasz,
Jezu cudowny, który strapionych zawsze pocieszasz,
Jezu cudowny, mocy i obrono nasza,
Jezu cudowny, nadziejo nasza w życiu i przy śmierci,
Bądź nam miłościw – przepuść nam Jezu,
Bądź nam miłościw – wysłuchaj nas Jezu,
Od utraty wiary świętej – wybaw nas Jezu,
Od sprawiedliwie za grzechy nasze zasłużonej kary,
Od przekraczania przykazań Twoich,
Od zatwardziałości w grzechach,
Od niegodnego przyjmowania sakramentów świętych,
Od zepsucia dobrych obyczajów,
W życiu i przy śmierci – ratuj nas Jezu,
Abyś Kościół Twój Święty zachować raczył – wysłuchaj nas Jezu,
Abyś Ojca Świętego i całe duchowieństwo mocą swą wspierać raczył,
Abyś liczne powołania kapłańskie i zakonne wzbudzać raczył,
Abyś w narodzie naszym ducha prawdziwej wiary, nadziei i miłości podtrzymywać raczył,
Abyś naród polski w zachowaniu trzeźwości i czystości wspomagać raczył,
Abyś związanych sakramentem małżeństwa wzmacniać raczył,
Abyś zgodę w naszych rodzinach utrwalać raczył,
Abyś nam w krzyżach życia ducha cierpliwości i zgadzania się ze świętą wolą Twoją udzielać raczył,
Abyś chorym i cierpiącym zdrowia i cnoty męstwa udzielić raczył,
Abyś konających łaską swą wzmacniać raczył,
Abyś grzesznikom łaskę nawrócenia dać raczył,
Abyś nam wytrwanie w łasce aż do śmierci udzielić raczył,
Jezu cudowny, do Ciebie się uciekamy – wysłuchaj nas Jezu,
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – przepuść nam Jezu,
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – wysłuchaj nas Jezu,
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – zmiłuj się nad nami Jezu,
Chryste usłysz nas,
Chryste wysłuchaj nas.

 
Wróć do strony głównej
Dostrzeganie bliźnich i odkrywanie wartości. Materiały na wesoło i na bardzo poważnie, o nas, dla Was i o całym świecie. Nieoficjalna strona katolicka (także dla niekatolików i wątpiących).
Powrót na stronę główną      Info o stronie, kontakty, prawa autorskie itd.      Legalność materiałów i oprogramowania na stronie Duszki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej) co do materiałów umieszczonych na stronie, podstronach, skrótach - zarówno jeśli chodzi o teksty, rysunki, muzykę, filmy - są one wytworem i własnością zespołu redakcyjnego Duszki.pl. Pozostałe materiały umieszczamy za zgodą ich twórców.
Warunki korzystania z materiałów na stronie Duszki.pl
Informacje o ochronie, przetwarzaniu danych osobowych, zapytania i zgloszenia
Ochrona danych osobowych na stronie Duszki.pl
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny duszki.pl: redakcja@duszki.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach duszki.pl - kontakt z administratorem: duszek@duszki.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2006-2018